Економіка

Постраждалі від повені українці отримають по 5 тисяч гривень: коли розпочнуться виплати

Уряд України проводить виїзне засідання на Херсонщині

Сьогодні Уряд України проводить виїзне засідання на Херсонщині. Кабінет Міністрів України виділив понад 980 млн грн на компенсації за пошкоджені та зруйновані будинки через підрив російськими окупантами Каховської гідроелектростанції в Херсонській області, а також 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від підтоплення.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграм.

«Теракт, вчинений росіянами на Каховській ГЕС — один з найбільших злочинів в історії людства. Нам доведеться ще повною мірою осягнути наслідки цього лиха. Ситуація складана і потребує від нас багатьох кроків на різних напрямках. Потрібна координація, мобілізація і співпраця усіх ресурсів. Тому уряд сьогодні проводить виїзне засідання на Херсонщині», — сказав Прем’єр.

За його словами, для уряду дуже важливо особисто побачити ситуацію на місці, особливо зараз, коли вода почала спадати, поговорити з громадами та людьми. «Тільки так можна осягнути весь комплекс проблем і ухвалити дійсно ефективні управлінські рішення», — зазначив очільник уряду.

Шмигаль повідомив, що наразі в області працюють 13 евакуаційних пунктів, з них 12 в обласному центрі. Рятувальники на Херсонщині евакуювали 2,7 тисячі людей, з яких понад 300 дітей. Загалом із зони підтоплення врятовано понад 3700 людей.

На сьогодні, за словами Прем’єр-міністра, у зоні лиха залишаються 39 населених пунктів.

Кабінет Міністрів України виділив понад 980 млн грн на компенсації за пошкоджені та зруйновані будинки, а також 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від підтоплення.

«Компенсаційний механізм буде аналогічний програмі «єВідновлення». Але, враховуючи ситуацію в регіоні, подача заявки відбуватиметься через органи місцевого самоврядування. Людина обиратиме один із двох варіантів. Або придбати собі інше житло, або взяти гроші на самостійний ремонт чи відновлення власного будинку», — сказав Шмигаль на виїзному засіданні уряду в Херсонській області в п’ятницю.

Він зазначив, що для здійснення цих виплат із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Кабмін виділив понад 980 млн грн.

«Також кадрово підсилюємо Херсонщину фахівцями з проведення технічних обстежень постраждалого житла. 10 регіонів України направлять у зону лиха по 15 своїх фахівців. Що швидше зафіксуємо всі пошкодження, то швидше люди отримають компенсацію. Тому закликаю громади не зволікати з формуванням відповідних комісій», — заявив прем’єр.

Шмигаль також заявив, що, крім компенсацій у майбутньому, тисячі людей потребують допомоги тут і зараз.

«Сьогодні ми виділяємо 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від підтоплення в розмірі 5 тис. грн для однієї особи. Також даємо доручення Міністерству соціальної політики, Міністерству з реінтеграції та Міністерству економіки якнайшвидше розробити проєкт рішення про порядок використання цих коштів. Для того, щоб уже в тижневий термін ми розпочали такі виплати. Одночасно проводимо переговори з міжнародними гуманітарними організаціями щодо здійснення аналогічних виплат», — сказав він.

Окремою ухвалою Кабмін направив 4,4 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію об’єктів соціальної, культурної, житлово-комунальної сфери. Із цих коштів майже 460 мільйонів отримає Херсонщина, а ще понад 190 мільйонів – Миколаївщина.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top