Новини

Укргідроенерго готує позови до РФ

каховська гес

Українська держкомпанія «Укргідроенерго» готує позов проти Росії про відшкодування збитків, завданих гідроелектростанціям ракетними ударами. Також з Росії хочуть стягнути компенсацію за знищення Каховської ГЕС.

Як розповіла директорка юридичного департаменту Укргідроенерго Юлія Толчиніна-Бурунська, компанія «активно готується» подавати позови до національних судів України, для чого ведеться збір доказів і робиться оцінка заподіяних збитків — не лише прямої шкоди, а й втраченого прибутку та витрат на захист гідроенергетичних об’єктів.

У справі про руйнування Каховської ГЕС компанія окремо подаватиме позов до міжнародного інвестиційного арбітражу.

«Ми робили розрахунки. Це втрата самої станції, це втрата вигоди. Це приблизно 2,5 мільярда євро. Ми готуємо позов до Росії і вже направили їм повідомлення, претензію щодо сплати цієї суми, і якщо впродовж півроку не відбувається відшкодування, ми подаватимемо позов до міжнародного арбітражного суду. Ми знайшли можливість, як проінформувати Росію — зробили це за допомогою європейських друзів. І зазначимо, що і канцелярія їхня, і президент їхній, і МЗС, і всі структури, які мали б отримати цю претензію, вони отримали», — заявив в інтерв’ю DW гендиректор Укренерго Ігор Сирота.

Зазначається, що компанія вже подала позов до Європейського суду з прав людини, і зараз українські дипломати та юристи разом із міжнародними партнерами працюють над створенням міжнародного механізму компенсації.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top