Закон та правосуддя

В Одесі викрито шахрайський колл-центр з мільйонними прибутками

Шахраї телефонували громадянам різних країн.

В Одесі правоохоронці ліквідували шахрайський колл-центр, учасники якого під виглядом міжнародного інвестиційного холдингу ошукали громадян України та іноземців. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Повідомляється, що шахраї під приводом вкладення коштів у купівлю акцій та криптовалюти ошукали громадян України, Республіки Молдова, країн Європейського Союзу, Об’єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів Америки. Вони телефонували громадянам різних країн, називалися працівниками інвестиційної компанії і схиляли співрозмовників до перерахування коштів під приводом інвестування у криптовалюту, цінні папери та інші активи.

«В орендованому угрупованням приміщенні було створено та обладнано окремі структурні підрозділи злочинної організації: «служба безпеки», «відділ холодників» та «відділ тім-лідерів». Кожний відділ мав свої функції, штат працівників, свого адміністратора, інструкції щодо введення потерпілих в оману та навчальний матеріал. Штатна чисельність колл-центру складала до 80 працівників. Щомісячний дохід «інвестиційного холдингу» становив 150-200 тис дол США, з якого до 100 тис дол США йшло на забезпечення діяльності, у тому числі 50 тис дол США — на зарплати. Лише оренда приміщення становила 10 тис дол США на місяць, приміщення шахраї змінювали кожні 3-4 місяці з метою конспірації», — йдеться в повідомленні.

Проведено близько 30 обшуків, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, носії інформації, мобільні телефони, чорнові записи, сценарії розмов з клієнтами.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу, триває встановлення інших учасників оборудки, усіх потерпілих і розмірів завданих збитків.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top