Новини

Росія і Китай домовляються про будівництво підводного тунелю у Крим

У Криму вже створено російсько-китайський консорціум, який буде займатися будівництвом.

Росія домовляється з Китаєм про будівництво підводного тунелю через Керченську протоку у Крим. Про це повідомила газета The Washington Post у п’ятницю, 24 листопада.

Стверджується, що наприкінці жовтня відповідні таємні переговори провели російські та китайські бізнесмени, які пов’язані з урядами своїх країн.

«Переговори, які включали зустрічі наприкінці жовтня, були спровоковані зростаючою стурбованістю Росії щодо безпеки 11-мильного мосту через Керченську протоку, який служив ключовим логістичним лінією для російських військових, але двічі зазнав бомбардувань України та залишився вразливою ціллю», – йдеться у статті.

Зазначається, що переговори підкреслюють рішучість Росії зберегти свій контроль над Кримом, який вона незаконно анексувала у 2014 році, а також зростаючу залежність Москви від Китаю як джерела глобальної підтримки.

На думку офіційних осіб США та інженерів, таку ідею буде важко реалізовувати. На будівництво, яке триватиме роками, потрібно буде витратити щонайменше 5 млрд доларів. До того ж такі роботи ніколи не проводились в зоні бойових дій.

Автори статті зазначають, що Керченський тунель навряд чи вдасться завершити вчасно, щоб допомогти Росії у її військових зусиллях. Але Кремль може розглядати його як довгострокову інвестицію – таку, яка має на меті забезпечити безпечний зв’язок із територією, за яку можна конкурувати впродовж десятиліть.

Окрім того вказано, що проект створить політичні та фінансові ризики для Китаю, який ніколи офіційно не визнавав анексію Криму Росією, і чиї компанії можуть потрапити в пастку економічних санкцій, які США та ЄС наклали на країну-агресора.

Попри це, перехоплені електронні листи свідчать про те, що одна з найбільших будівельних компаній Китаю заявила про свою готовність взяти участь. Вони начебто були надані виданню українськими чиновниками.

В одному з таких повідомлень йдеться, що Китайська залізнична будівельна корпорація CRCC «готова забезпечити будівництво залізничних і дорожніх об’єктів будь-якої складності в Кримському регіоні». Раніше ця корпорація неодноразово співпрацювала з РФ, зокрема, допомагаючи у розширенні ліній метро у Москві.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top