Закон та правосуддя

До Ради внесли законопроект про відповідальність за образу військових: що «світить» кривдникам

Метою законопроєкту є посилення правового захисту військових

У Верховній Раді пропонують внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань посилення правового захисту військовослужбовців. Пропонується внести до нього відповідну статтю. Проєкт закону оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Порушників можуть штрафувати або ж арештовувати. Про це йдеться у картці законопроєкту, його ініціатором є член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський.

«Метою та завданням прийняття цього законопроекту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення юридичної відповідальності громадян за прояв таких негативних явищ, як злісна непокора, образа, образливе чіпляння у відносинах з військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, перешкоджання реалізації ними своїх прав , а також запобігання таким негативним явищам у суспільстві», — йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Таким чином, в Україні хочуть ввести покарання за неповагу до військових ЗСУ та інших військових формувань, ГУР, Служби зовнішньої розвідки, СБУ, УДО, Державної спеціальної служби транспорту, Держспецзв’язку, Нацгвардії, ДПСУ.

Карати пропонують за «неповагу, яка проявилася в публічно виявленій образі, в образливому чіплянні до військових чи у перешкоджанні реалізації ними своїх прав і свобод».

Яка відповідальність передбачена

За неповагу до військових пропонується накладати на кривдника штраф від 3400 до 5100 гривень та адмінарешт на строк до 15 діб. Також таких громадян пропонують притягувати до громадських робіт на строк від 50 до 60 годин, виправних робіт на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку або суспільно-корисних робіт на строк від 240 до 360 днів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top