Волонтерство

«Одеса зустріла нас як мама»: як почуваються внутрішні переселенці в Одесі та хто їм допомагає

Люди, які вимушено покинули свій дім через війну, продовжують облаштовуватися на нових місцях, вливатися у новий простір, вирішують безліч проблем. З якими проблемами вони стикаються в Одесі, як вони почуваються, і як одесити їм допомагають? Для того, щоб відповісти на ці питання ми звернулися до організації  Громадський Руху «Віра, Надія, Любов», в якому з самого початку війни почали допомагати постраждалим від конфлікту, одними з перших створили Волонтерський штаб та почали надавати гуманітарну допомогу ВПО, які прибували в Одесу.

«Згідно статистиці, станом на 1 січня 2023 року в Одесі та Одеській області було зареєстровано 137 тисяч ВПО, з яких 30% — діти, але насправді їх кількість більша, оскільки не всі реєструються. Через воєнний стан, окупацію територій та нестабільну ситуацію – люди налякані і розгублені, часто не хочуть звертатись до правоохоронних органів бо думають, що зараз є більш важливі проблеми і це не на часі. Тому, у березні 2022 року за підтримки компанії IMC нами було відкрито «ВПО ХАБ Перша допомога», на базі якого надається медична, соціальна, гуманітарна та юридична допомога внутрішньо переміщеним особам.  Співробітники ХАБу на постійній основі проводять збір та аналіз потреб та основних проблем ВПО. Багато вимушених переселенців з окупованих територій, особливо з числа жінок та дітей зазнали гендерно-обумовленого насильства та потребують підтримки спеціалістів, тому однією з нагальних потреб ВПО є психосоціальна підтримка» — розповідає голова громадського руху «Віра Надія Любов» Тетяна Семікоп.

З початку вторгнення Росії команда ГР «Віра, Надія, Любов» почала створювати нові актуальні проєкти з підтримки внутрішньо переміщених осіб, організовувати надання психосоціальної підтримки, залучати додаткові фінансові та організаційні ресурси, та розповсюджувати гуманітарну допомогу. Одним з таких є проєкт «Посилення спроможності проєктів з попередження гендерно зумовленого насильства».

«Цей проєктреалізується в межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії. Основна наша мета — надання комплексу послуг психосоціального захисту вразливим верствам населення, особливо жінкам та дітям, які постраждали від гендерно зумовленого насильства та посилити організаційний рівень громадянського суспільства для надання підтримки постраждалим. Крім того, в рамках проєкту планується проведення навчання для представників громадських організацій, що працюють з ВПО» — розповідає координатор проєкту Лілія Леонідова.

«Кожної неділі, починаючи з листопада 2022 року, співробітниками проєкта надається гуманітарна допомога у вигляді продуктових пайків та гігієнічних наборів внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також людям, що стали більш вразливими через війну. Особлива увага приділяється найбільш вразливим групам ВПО, які постраждали від конфлікту, зокрема людям з інвалідністю, жінкам та дівчатам, які стикаються з різними формами дискримінації̈, людям похилого віку, постраждалим від ГОН» — зазначила соціолог Олена Князєва, яка проводить постійний моніторинг роботи проєкту.

Через велику кількість звернень за психологічною підтримкою в тому числі через насильство, до проєкту залучені психологи та соціальні робітники, які надають допомогу, супровід та психосоціальну підтримку жінкам, потерпілим від гендерно зумовленого насильства. Враховуючи досвід роботи ГР «Віра, Надія, Любов», співробітники проєкту  супроводжують та підтримують потерпілих на всіх етапах отримання відповідних послуг та допомоги. Для жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства і потребують допомоги організоване навчання, кожної неділі проводяться тренінги, де жінку отримують знання щодо  розуміння причин та наслідків ГОН.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top