Топ-тема

Одеському водоканалу виповнилося 150 років

Він працює з 1873 року.

Одеський водоканал відзначає 150-річчя. Саме цього дня в 1873 році на Соборній площі Одеси запрацював фонтан і з’явилася надійна для того часу система водопостачання — до цього майже 80 років одеситам доводилося користуватися колодязями.

Для того. щоб в Одесі з’явився водогін, у Лондоні було створено «Одеське водопровідне товариство», яке забезпечило фінансування будівництва Одеського водопроводу. Термін концесії становив 49 років, але через 20 років місто могло викупити водопровід, крім того влада мала право контролювати роботу водопроводу, якість води та її продаж. Загалом концесіонерами було прокладено 257 кілометрів вуличної мережі з чавунних труб. 

За останні півтора століття одеський водогін пережив кілька масштабних реконструкцій та модернізацій. Підприємство встигло попрацювати і у формі комунального підприємства і закритого акціонерного товариства. У грудні 2003 року Одеська міськрада передала цілісний майновий комплекс водоканалу в оренду на 49 років приватній структурі – ТОВ «Інфокс». Так з’явилася філія «Інфоксводоканал». 

Поява “Інфоксводоканалу” стала першим в Україні прикладом оренди комунального підприємства приватним інвестором. За даними компанії, за 18 років в модернізацію водоканалу інвестовано майже 1,4 млрд грн, було ліквідувано багатомільйонні борги за електроенергію та заробітну плату.

Крім того, Одесу першою серед обласних центрів України було переведено на безпечну технологію знезараження питної води гіпохлоритом натрію. Також Одеса стала першим містом в Україні, стічні води якого почали очищатися за сучасною австрійською технологією. Замість зношених мереж прокладено понад 224 тисячі метрів сучасних трубопроводів. 

Сьогодні в Одеському водоканалі працює 2700 робітників, які 24/7 забезпечують життєдіяльність рідного міста та одеситів. Висококласні фахівці працюють цілодобово, не дивлячись на свята, погодні умови, коронавірус чи обстріли. Війна згуртувала всіх працівників ще більше, адже умови роботи стали важче, коштів водоканалу вистачає лише на саме необхідне. А 93 співробітники “Інфоксводоканалу” сьогодні у лавах ЗСУ очищають українську землю від ворога. 

Наразі святкування такої історичної дати не на часі, але робітники підприємства сподіваються, що перемога над ворогом надасть подальший поштовх для розвитку одеського водопроводу вже у мирний час. 

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top