Новини

Непридатних до служби в ЗСУ знову перевірятимуть

До кінця вересня планується перевірити 100% висновків ВЛК в Україні

В Україні триває перевірка рішень ВЛК щодо визнання громадян непридатними до проходження військової служби. Згідно із заявою омбудсмена Дмитра Лубінця, до кінця вересня планується перевірити 100% висновків ВЛК в Україні.

За словами чиновника, було виявлено багато випадків, коли громадянам було видано довідки про непридатність через корупційні схеми, у той час, як ці люди не мали проблем зі здоров’ям. Водночас громадянам із реальними захворюваннями було видано довідки обмеженої придатності. Це потребує негайного розв’язання проблеми.

Адвокат з медичного права Алла Цимановська також вказує на порушення з боку ВЛК, пов’язані з неправильною діагностикою та неправильно встановленими діагнозами. За її словами, є безліч випадків, коли здорові люди визнавалися непридатними та змушені були шукати можливості за кордоном, тоді як люди з реальними захворюваннями були визнані придатними чи обмежено придатними.

Вона наголошує, що лікарі ВЛК мають можливість маніпулювати поняттями “придатний”, “непридатний” і “обмежено придатний”, не лише підробляючи медичну документацію та історії хвороби, а й за допомогою трактування самих захворювань. Наголошується, що ступінь прояву захворювання відіграє важливу роль при встановленні діагнозу та визначенні придатності людини для військової служби.

“На практиці вже відомо багато випадків, які призвели до певних кримінальних правопорушень з боку лікарів ВЛК, а також до порушень прав деяких громадян. Проблеми дві та обидві потрібно вирішувати – вживати превентивних заходів для не повторення цих помилок у майбутньому”, – каже адвокат.

За словами правозахисниці, існують дві абсолютно різні історії. В одній із них здорові люди були визнані “непридатними” і змушені виїхати за кордон для побудови нового життя. В іншій історії дійсно хворі люди, яким потрібне регулярне лікування, були визнані “придатними” або “обмежено придатними” для проходження військової служби.

Важливим моментом є підтвердження секретарем Ради національної безпеки та оборони, що терміни “придатний”, “непридатний” та “обмежено придатний” іноді мають різні інтерпретації. Тому Раді було дано доручення роз’яснити документ, який визначає рівень придатності чоловіків для військової служби.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top