Новини

Анатолій Бойко: сьогодні відбулася найганебніша сесія Одеської міськради

Сьогодні відбулася перша з початку війни в Україні сесія Одеської міської ради. Їй передувало багато «рухів» та політичних заяв, наприклад, представник партії «Європейська Солідарність» Петро Обухов, напередодні засідання написав у себе у фейсбуці, що їхня фракція не буде присутня на сесії, на протест тому, що деяким депутатам дозволили голосувати онлайн, з чим Обухів та його колеги по партії не згодні.

Але сесія відбулася, і «Європейська солідарність» була присутня у залі, підтверджуючи важливість та надійність «депутатського слова».

Детальніше про питання та кулуарні перипетії, що розглядаються на засіданні, у своєму фейсбуці розповів голова Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Анатолій Бойко. На його думку, сьогоднішня сесія міської ради найганебніша за останні 20 років.

— За всіх протестів громадськості та частини депутатів, сесія проходила у «гібридному форматі», не менше 40 депутатів були у залі, 9 голосували онлайн. Такий формат проведення засідання є юридично спірним, а морально — абсолютно неприйнятним, депутати мають бути у місті, разом зі своїми виборцями, піклуватися про які вони обіцяли на виборах, — вважає Анатолій Бойко.

Завдяки дуальному (онлайн та офлайн) формату голосування у засіданні отримали можливість брати участь ті депутати, які неодноразово демонстрували відверту антиукраїнську позицію – Ілля Фрейман (партія Шарія), Богдан Гіганов (ОПЗЖ) та інші.

На думку експерта, жодної практичної потреби для такого ганебного формату не було. У залі була достатня кількість депутатів, щоб провести сесію в рамках закону, і депутати від ЄС на цьому наголошували, але Геннадій Труханов категорично заперечив і наполіг на «гібридному» форматі».

Одеська мерія вкотре погано підготувалася до сесії — з 10 питань порядку денного, проекти рішень були оприлюднені лише по п’ятьох. Відсутня й інформація щодо опрацювання питань перед сесією депутатськими комісіями. Все це продемонструвало абсолютну зневагу мерії до правил та стандартів підготовки засідань, перетворило їх і на фарс та формальність, — зазначив Бойко. На його думку, мер міста, Геннадій Труханов, вів сесію у своїй традиційній манері – хамив депутатам, вимикав мікрофон, не давав завершити виступ, відверто ігнорував важливі депутатські питання.

Підбивши підсумки сьогоднішнього засідання Одеської міської ради, голова КВУ заявив:

— рішення цієї сесії мають спірну юридичну силу та можуть бути оскаржені в судовому порядку;

— депутати, які без поважних причин не були присутніми на сесії особисто, повинні негайно скласти мандати;

— депутати, які мають поважні причини для відсутності на сесії, мають негайно та публічно їх надати;

— після нашої перемоги у війні, негайно мають пройти позачергові вибори мера та міської ради, і депутати, які сьогодні були відсутні на сесії без поважних причин, не мають морального права брати в них участь.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top