Сьогодні у світі

Величезні інвестиції: Crocus Group побудує комплекс для Ангари на космодромі Східний

Планується, що комплекс дозволить готувати до запуску до десяти автоматичних космічних апаратів на рік

Сrocus Group Араза Агаларова за 15,4 млрд руб. збудує технічний комплекс для збирання та перевірки ракети-носія «Ангара» на космодромі «Східний» в Амурській області. Група вже будує на цьому космодромі аеропорт.

Дирекція космодрому «Східний» (підпорядковується держкорпорації «Роскосмос») 28 грудня уклала контракт із АТ «Крокус» (головна юрособа Crocus Group) щодо процедури закупівлі у єдиного постачальника, тобто без конкурсу. Вартість контракту склала 15380000000 руб. У той же день з групою було укладено договір на 907 млн ​​руб. на газифікацію об’єктів космодрому Обидва контракти реалізуються у рамках програми розвитку космодромів, вони фінансуватимуться із федерального бюджету.

Вибір генерального підрядника будівництва технічного комплексу обумовлений рішенням укласти контракт із компанією, яка вже має на космодромі «Східний» будівельні потужності та відповідні компетенції, пояснили у прес-службі «Роскосмосу». Наприкінці 2020 дирекція космодрому також без конкурсу уклала з Crocus Group контракт на будівництво першої черги аеропорту на космодромі за 28 млрд руб. У листопаді 2021 року Агаларов називав будівництво на Східному головним проектом групи на той момент. За його словами, із пропозицією побудувати аеропорт до нього особисто звернувся тодішній глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін (у липні 2022 року залишив цю посаду). У Crocus Group не стали коментувати новий контракт із «Східним».

У рамках нового контракту Crocus Group має доопрацювати документацію проекту, провести інженерні дослідження та побудувати технічний комплекс. Загальна площа споруд становитиме 50 тис. кв. м. Згідно з контрактом, комплекс має бути готовий до кінця 2025 року.

Технічний комплекс необхідний для збирання складових частин «Ангари», проведення перевірок ракети-носія, розгінних блоків та космічних апаратів, стикування та підготовки до транспортування на стартовий комплекс ракети-носія з космічною головною частиною, випливає з конкурсної документації. Планується, що комплекс дозволить готувати до запуску до десяти автоматичних космічних апаратів на рік.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top