Новини

Китай засуджує візит віце-президента Тайваню до США

President William Lai

Міністерство закордонних справ Китаю засудило короткий візит до США віце-президента Тайваню Вільяма Лая, заявивши, що він сепаратист і «порушник спокою», і що Пекін прийме рішучі заходів для захисту свого суверенітету. Про це інформує Reuters.

У заяві, опублікованій незабаром після того, як Вільям Лай приземлився в Нью-Йорку регулярним рейсом з Тайбею, міністерство закордонних справ Китаю заявило, що виступає проти будь-якої форми візиту «сепаратистів незалежності Тайваню» до Сполучених Штатів.

«Лай вперто дотримується сепаратистської позиції незалежності Тайваню і є наскрізь порушником спокою», — заявили в міністерстві.

Тайвань є «серцевиною основних інтересів Китаю», і факти знову і знову показують, що причиною зростання напруженості в Тайванській протоці є спроба Тайваню «покладатися на Сполучені Штати в пошуках незалежності», йдеться в повідомленні.

«Китай уважно стежить за розвитком подій і вживатиме рішучих і енергійних заходів для захисту національного суверенітету і територіальної цілісності».

Китай, ймовірно, розпочне військові навчання цього тижня поблизу Тайваню, використовуючи зупинки Лая в США як привід, щоб залякати виборців перед виборами наступного року та змусити їх «боятися війни», кажуть тайванські чиновники.

У неділю Командування Східного театру Народно-визвольної армії Китаю, яке відповідає за територію навколо Тайваню, опублікувало у своєму обліковому записі WeChat коротке відео винищувачів, які відпрацьовують бої в невідомому місці.

«Ми приділяємо увагу щоденним тренуванням, створюючи реальну бойову обстановку та розглядаючи кожен зліт у небо як справжній бій», — цитують військових.

Протягом останніх трьох років Китай активізував свою військову діяльність навколо Тайваню, намагаючись змусити острів визнати суверенітет Пекіна.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top