Схеми

У справі Фірташа по розкраданню газу арештовано майно на 7,6 млрд грн — БЕБ

фирташ

Детективи Бюро економічної безпеки України отримали докази розкрадання газу із газотранспортної системи України (ГТС) ще трьома керівниками облгазів. Наразі підтверджені суми збитків головою правління АТ «Криворіжгаз» — понад 202 млн грн, головою правління АТ «Волиньгаз» – понад 130 млн та керівником правління АТ «Чернігівгаз» – майже 220 млн грн. Повідомляють у відомстві.

Як зазначають в БЕБ, з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, накладено арешт на рухоме та нерухоме майно осіб, яким повідомлено про підозру, на загальну суму 246 млн грн та корпоративні права підсанкційного бізнесмена Дмитра Фірташа на загальну суму понад 7,4 млрд грн.

Згідно зібраних доказів в межах досудового розслідування у справі щодо масштабного розкрадання блакитного палива із ГТС, до схеми причетні керівники окремих облгазів «Регіональної Газової Компанії» (РГК), які підконтрольні олігарху Дмитру Фірташу.

Детективи БЕБ повідомили згаданим службовим особам про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Слідством встановлено, що фактичний керівник групи компаній РГК Дмитро Фірташ організував схему несанкціонованого відбору газу з ГТС України, в якій взяли участь службові особи підконтрольних підприємств.

Для покриття витрат компанії, за несанкціоновано відібраний газ у «Оператора ГТС України», облгази перераховували кошти на підконтрольне підсанкційному олігарху підприємство в значно більшому обсязі, ніж було поставлено газу.

Таким чином посадовці облгазів розікрали кошти держави, які передбачалися на закупівлю палива для потреб громадян України, в особливо великих розмірах. У подальшому кошти виводилися на підконтрольні компанії та привласнювались.

Правоохоронці отримали докази надання бізнесменом вказівок керівникам компаній, зв’язку між ними, механізмів виведення коштів та спроб приховати сліди протиправної діяльності.

Відповідно до судово-економічної експертизи та інших доказів, підозрювані протягом 2021 року завдали державі понад 4,2 млрд грн збитків.

Наразі вже повідомлено про підозру 15 особам, – підсанкційному бізнесмену — власнику газового холдингу, 11 керівникам облгазів та двом керівникам РГК, директору товариства. Під вартою знаходяться 6 очільників облгазів. Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.

Досудове розслідування здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України у співпраці із співробітниками Служби безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top