Розслідування

Розслідування справи екс-голови податкової України Романа Насірова завершено – справу передали в суд

Насиров Роман

Роман Насіров на посаді голови ДФС України одержав хабар у понад 722 млн грн

Прокурори САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура) передали справу колишнього Голови ДФС України Романа Насірова та його радника до суду – повідомляють у відомстві.

Матеріалами досудового розслідування НАБУ встановлено, що протягом 2015-2016 років очільник ДФС України Роман Насіров одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ в інтересах компаній аграрного холдингу, підконтрольному бізнесмену Олегу Бахматюку, у розмірі понад 3,2 млрд грн. Детективи НАБУ зазначають, що це найбільша в історії сума, задокументована правоохоронцями.

Розслідування розпочалося ще у 2017 році, але через те, що передача хабаря відбувалася шляхом перерахування коштів між компаніями-нерезидентами з використанням рахунків в закордонних банках, знадобилось багато часу для комунікації з компетентними органами інших країн.

Насиров Роман2

Дії колишнього очільника ДФС України Романа Насірова кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, його радника – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України. Обвинувальний акт скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

Разом з тим повідомляється, що матеріали стосовно власника агрохолдингу Олега Бахматюка, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, прокурором виділені в окреме провадження, у якому сторона захисту підозрюваного наразі ознайомлюється із матеріалами досудового розслідування.

Деталі справи: Роман Насіров отримав 5,5 млн дол. США за відшкодування понад 540 млн грн ПДВ у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ з лютого 2015 по серпень 2016 років. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Роман Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компаній, підконтрольних його близькій особі та раднику, через інші іноземні компанії-«прокладки».

Насиров Роман2

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пролобіював першочерговість виплати ПДВ саме компаніям Олега Бахматюка, натомість відмовляв у бюджетному відшкодуванні іншими компаніям, які мали на те право. Це, своєю чергою, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top