Політика

В Офісі Президента назвали орієнтовні терміни вступу України до ЄС

Заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква, відповідальний за євроінтеграцію, заявив, що вступ України до ЄС відбудеться найближчими роками і точно не триватиме «п’ятирічки». Про це він розповів у інтерв’ю «Європейській правді».

«Наш вступ до ЄС точно буде протягом найближчих років», — заявив дипломат. Він визнав, що не всі держави ЄС готові до цього рішення, але запевнив, що переговори дають результат.

«На жаль, не всі країни однаково думають, але можна точно говорити, що жодна країна ЄС не проти. І кожна країна має позитивну динаміку щодо вступу України. Хоча швидкість цієї динаміки є різною», — пояснив він.

Представник Банкової відмовився публічно прогнозувати орієнтовний рік вступу, пояснивши, що на цьому етапі «на жаль, не все залежить від нас, але переговори надовго не розтягнуться.

«Точно не десятиліття та не п’ятирічки. Українці, солдати на передовій, громадянські, котрі зараз під обстрілами, діти, які хочуть жити в європейській Україні – не дозволять нам цього. Йдеться про роки», — наголосив Жовква.

Він також визнав, що Україні доведеться пройти усі етапи переговорів та провести реформи, але запевнив, що країна зможе це зробити.

«Більше того, незважаючи на війну, наша секторальна інтеграція до ЄС навіть прискорилася. Приклад – приєднання України до єдиної енергосистеми ЄС. Ми це зробили достроково, за півтора роки до плану», — зазначив він.

Як відомо, Кабінет міністрів очікує надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС вже в червні цього року.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top