Новини

Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму

Володимир Зеленський прокоментував рішення європарламенту

Парламент Європейського Союзу у середу, 23 листопада, у Страсбурзі більшістю голосів проголосував за ухвалення резолюції про визнання Росії державою-спонсором тероризму через військову агресію РФ проти України.

Оголосивши Росію державою-спонсором тероризму, євродепутати мають намір підготувати ґрунт, щоб притягнути президента РФ Володимира Путіна та російський уряд до відповідальності перед міжнародним трибуналом, зазначено на сайті Європарламенту.

Резолюцію підтримали 575 європарламентарів. Також повідомляється, що 8 були проти, а 24 утрималися.

У документі Європарламент визнав, що Росія здійснює «невиборчі атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру» в Україні, внаслідок чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях агресори проводять «страти без суду та слідства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, тортури та інші звірства», додається у резолюції. Було також згадано про масові вбивства у Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також напади на маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська.

Володимир Зеленський прокоментував рішення європарламенту:

«Вітаю рішення Європарламенту про визнання Росії державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму. Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі».

З огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти РФ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top