Новини

Вдвічі більше українців не планують повертатись після війни — дослідження

біженці

Частка українців, які, рятуючись від війни, виїхали за кордон та хотіли б залишитися на новому місці проживання, за рік зросла з 8 до 18%.Такими є результати дослідження компанії Gradus Research.

Серед охочих повернутися понад третину планують зробити це до кінця 2024 року (39%), тоді як іншій третині респондентів (36%) важко визначитися.

Рівень адаптації українців, які виїхали за кордон, досяг 62%. У топі країн, куди мігрували українці, залишаються Польща (29%), Литва (16%) і Німеччина (10%), хоча це і не відповідає даним Євростату (23,1%, 1,7% і 28,3% відповідно).

Засновниця і директорка дослідницької компанії Євгенія Близнюк зазначила, що 83% біженців в Україні мали роботу, зокрема 13% працювали у сфері освіти та навчання, 12% — в інженерії, науці та технологіях, 10% були фахівцями в галузі економіки та фінансів або з продажу і комунікації.

Результати опитування демонструють високий рівень працевлаштованості серед українських мігрантів. 70% опитаних мешканців України, які від початку війни перемістилися жити за кордон, наразі мають роботу. 54% працюють у країні перебування, ще 12% працевлаштовані в українських компаніях і працюють віддалено, а 4% працюють дистанційно на іноземну компанію.

Ключовою причиною безробіття серед опитаних українських мігрантів найчастіше є незнання місцевої мови (43%).

Щодо сфер зайнятості, то 14% є технічними працівниками та будівельниками, 10% займаються прибиранням або доглядом за будинком, стільки ж працюють в інженерії, науці та технологіях, по 8% — в освіті, продажах та комунікації, а ще по 7% — у логістично-транспортній галузі, управлінні та адмініструванні. Опитування проводили з 22 вересня до 5 жовтня методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. Аудиторія дослідження (220 респондентів) — чоловіки та жінки віком від 18 років, які через війну виїхали за кордон (і досі там перебувають), до війни проживали в Україні.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top