Новини

ВАКС закрив справу одеського бізнесмена Альперіна

Сторона захисту подала клопотання про закриття справи

Справу «короля контрабанди» Вадима Альперіна закрили, використовуючи поправки Лозового, передає «Центр протидії корупції». Зокрема, сторона захисту подала клопотання про закриття справи і застосування скандальних правок, адже строки розслідування нібито продовжував не уповноважений суб’єкт. 

У ЦПК зазначили, що рішення ухвалили судді Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук, Євген Крук та Інна Білоус. Повний текст мають оголосити 17 жовтня.

«Уже вимальовується тенденція до закриття справ з використанням «поправок Лозового». Схожі дії ми вже бачили у справах Коломойського та «Роттердам+». На черзі можуть бути ще десятки, якщо не сотні справ. Деякі з них по 3-4 роки слухаються у судах і жодних питань у суддів до строків не виникало», – зазначили у Центрі протидії корупції.

Там нагадали, що в лютому головуючий у справі Альперіна суддя Олексій Кравчук заявляв про погрози суддям. Тоді через це навіть зареєстрували кримінальне провадження.

Правоохоронці завершили розслідувати справу у листопаді 2020 року. Вищий антикорупційний суд отримав це провадження у серпні 2022 року. Через п’ять місяців судді раптово вирішили, що справа не підсудна ВАКС і звернулися до апеляції з клопотанням про передачу справи до іншого суду. Однак, апеляція тоді відмовила. Зазначимо, що рамках цієї ж справи Апеляційна палата ВАКС стягнула з «короля контрабанди» Альперіна 35 млн грн, так як він порушив покладені судом обов’язки.

Зазначимо, що через «правки Лозового» кілька днів закрили ще одну скандальну справу – «Роттерам+».

Нагадаємо, що бізнесмен Вадим Альперін обвинувачується у створенні злочинної організації, яка шляхом махінацій незаконно завозила товари в Україну. За версією слідства, збитки склали понад 77,7 млн грн.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top