Запоріжжя

В Україні розгорнули штаби та проведуть навчання на випадок теракту на ЗАЕС

Чек-лист при аварії на ЗАЕС: що потрібно мати з собою на випадок ядерної загрози, пояснює МОЗ

Правоохоронці та рятувальники готуються до ліквідації наслідків на випадок, якщо російські загарбники влаштують теракт на окупованій Запорізькій АЕС. В Україні вже розгорнули штаби, — міністр внутрішніх справ Ігорь Клименко.

«Ми уважно стежимо за радіаційним фоном. Техніка готова, фахівці готові до різних сценаріїв розвитку подій», — сказав Клименко.

За його словами, МВС сьогодні розгорнуло роботу відповідних штабів. Там будуть присутні енергетики, працівники ДСНС, поліція і медики. Клименко зазначив, що важливо донести до громадян правила поведінки у випадку надзвичайної події.

«В першу чергу людям необхідно зберігати спокій. Він ґрунтується на готовності всіх наших служб: і Міністерства енергетики, і МВС, МОЗ, місцевих органів влади до будь-яких надзвичайних подій і ситуацій, в тому числі пов’язаних із можливим витоком радіації із ЗАЕС», — сказав він.

Міністр наголосив, що у випадку теракту найважливішим буде перший день, коли радіаційний фон буде найвищим.

«Що стосується Запорізької АЕС. Той радіоактивний фон, який, можливо, після будь-яких заходів буде в повітрі, він буде зберігатися приблизно 1 добу. Тобто на 80% ми зменшимо радіоактивний фон саме протягом доби», — наголосив він.

Клименко зазначив, що всі громадяни, які захочуть виїхати з території ураження, будуть забезпечені відповідним транспортом.

«Найближчими днями ми проведемо відповідні навчання з перекриттям доріг і відповідним розверненням санітарних блокпостів, де ми будемо перевіряти радіацію. Все обладнання щодо виміру радіації, яке у нас є, воно відкаліброване та готове до роботи. Але ми хочемо ще раз згрупувати всі служби. Для того, щоб ми чітко могли зреагувати на будь-які виклики», — заявив міністр.

Також глава МВС нагадав основні правила безпеки для громадян у разі НП:

— не виходити на вулицю;
— закрити у приміщенні вікна та перекрити вентиляцію;
— слідкувати за офіційними повідомленнями ДСНС, поліції та місцевої влади.

Чек-лист при аварії на ЗАЕС: що потрібно мати з собою на випадок ядерної загрози, пояснює МОЗ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top