Новини

Колишній президент США Барак Обама заявив, що в Криму було багато російськомовних і існувала симпатія до РФ

Барак Обама також став на захист Ангели Меркель, яка, будучи канцлером ФРН, активно співпрацювала з Росією

Колишній президент США Барак Обама дав свою оцінку подіям 2014 року, коли Росія анексувала український Крим і таким чином грубо порушила норми міжнародного права.

44-й президент США Барак Обама не вважає, що у 2014 році, коли Росія вторглася в Україну, окупувавши Крим, реакція світової спільноти була недостатньо жорсткою та не окреслила чітких «червоних ліній».
Про це він сказав у інтерв’ю CNN.

За словами Обами, у дев’ять років тому «Україна не була тією Україною, про яку ми говоримо сьогодні», а почуття ідентичності і здатність дати відсіч Росії «розвинулися після окупації» півострова й демонструють «запеклий опір» зараз. Він каже, що у 2014 році в Криму було багато російськомовних людей, «симпатиків поглядів, які представляла Росія».

«З огляду на те, в якому стані перебувала тоді Україна і які настрої переважали на той момент у Європі, я вважаю, що ми повністю стримали удар. Ми кинули виклик Путіну тими інструментами, які у нас були на той час», — заявив колишній американський президент.

Обама розповів, що йому та ексканцлерці Німеччини Ангелі Меркель «довелося докласти чимало зусиль», щоб переконати європейських партнерів запровадити ті санкції, які зрештою запровадили, «і не дати Путіну, захопивши Донбас, рушити далі».

«І мені, і Меркель, якій я віддаю величезну шану, довелося залучити багатьох інших європейців, які тоді були в паніці, щоб запровадити санкції та не дати Путіну продовжити вторгнення на Донбасі і на решті території України. З огляду на те, на якому етапі тоді перебувала Україна і якими були настрої в Європі, ми утримали рубежі. А далі виникло відчуття української ідентичності, окреме від Росії, та рішучість України вигнати окупантів», – додав Барак.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top