Новини

Українські переговори з Іраном: дрони були продані Росії ще до війни

Iran

В Іранському виданні Amwaj.media вийшов матеріал про можливі переговори представників українського та іранського урядів вперше з початку війни.

В статті, яка вийшла 15 лютого, зазначається, що «українці надали докази використання безпілотників іранського виробництва у війні в Україні», — пише Amwaj.media з посилання на високопоставлене іранське джерело, наголосивши на зустрічі в Омані в листопаді минулого року, «Іран отримав докази і сказав, що дрони були продані Росії ще до війни».

Підтверджуючи, що переговори між Україною та Іраном справді відбулися у листопаді 2022 року, дипломатичне джерело стверджує, що іранська делегація повідомила українські офіційні особи, що безпілотники, які використовуються Росією у війні в Україні, насправді є точними копіями безпілотних літальних апаратів іранського виробництва. Тегеран привселюдно заперечує будь-який експорт зброї для використання у конфлікті.

Ірано-український діалог досі проходив на «експертному та технічному рівні», заявив Amwaj.media високопосадовець у Тегерані, уточнивши, що Тегеран направив на переговори представників із кількох державних організацій — «до складу делегації входили як цивільні, так і військові представники кількох організацій».

Також на умовах анонімності з огляду на делікатність питання високопоставлене політичне джерело в іранській столиці підтвердило, що до діалогу в Омані причетні «військові». Якщо це правда, то останнє може вказувати на те, що Тегеран щирий у своєму бажанні взаємодіяти з Києвом, хоча мотиви можуть бути багатоаспектними.

Учасники тієї зустрічі нібито зійшлися на тому, що такі контакти слід продовжувати, але опитані журналістами інсайдери не однаково бачать їх перспективи. Одні вважають, що це початок якоїсь більшої співпраці, інші — що нічого сенсаційного не відбулося і сторони лише «виклали позиції, а не проводили якісь предметні переговори».

Видання Amwaj.media було створено іранським громадянином Мухаммадом алі-Шабані, який давно живе в Лондоні (саме видання, як і написано на їхньому сайті, знаходиться там же), але він професійний журналіст і також давно хоче зайняти нішу інсайдера іранської політики, яка затребувана на Заході, тому відверті фейки публікувати навряд чи буде.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top