Топ-тема

Китай розробляє мирний план щодо України

Wáng Hùníng

Член Політбюро ЦК Компартії Китаю Ван І, який відповідає за зовнішню політику, повідомив в ході свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, що до кінця лютого Пекін представить план свого бачення політичного врегулювання конфлікту в Україні.

«Китай представить документ із викладом позиції щодо політичного врегулювання українського питання. У позиційному документі ми повторимо пропозиції, зроблені головою КНР Сі Цзіньпіном, у тому числі про необхідність поважати територіальну цілісність і суверенітет, дотримуватись мети та принципів Статуту ООН, про необхідність серйозно ставитися до законних побоювань у сфері безпеки та підтримувати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню», — зазначив Ван І.

За його словами Китай в українському питанні «твердо стоїть на стороні миру та діалогу». «Ми переконані, що цю кризову ситуацію можна врегулювати лише шляхом мирних переговорів», — зазначив Ван І. Водночас китайський чиновник висловив припущення, що деякі сили не хочуть миру в Україні та їхні стратегічні цілі тягнуться за межі цієї країни. Про кого саме йдеться, він не уточнив, але закликав «європейських друзів» «ретельно все обмірковувати» та «приймати зусилля для мирного вирішення проблеми».

Перед Ван І в Мюнхені виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який заявив, що миру в Україні можна досягти постачання озброєнь та зміцнення потенціалу української армії. «Ми підтримуємо Україну, щоб гарантувати, що вони переможуть і збережуться як суверенна нація. Єдиний шлях гарантувати міцний і справедливий мир в Україні – це надати їм військову підтримку», – заявив він.

У свою чергу Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок привітала намір Китаю надати свій план мирного врегулювання війни в Україні, але унеможливила територіальні поступки Росії.

Wáng Hùníng

«Справедливий мир припускає, що той, хто порушив територіальну цілісність, а саме Росія, виводить свої війська з окупованої країни», — наголосила Бербок. «Мир у всьому світі заснований саме на тому факті, що ми всі визнаємо територіальну цілісність та суверенітет кожної країни. Позиція Німеччини полягає в тому, що без виведення всіх російських військ з України немає шансів на припинення війни», — підкреслила глава МЗС ФРН.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top