Новини

Україна повернула ще 31 дитину з Росії

Через трагічні обставини вдалось повернули не 33 дитини, а 31

До України 8 квітня повернуть 31 дитину, яких депортували російські окупанти. За кілька годин вони вже будуть у Києві.

Про це під час пресконференції повідомив виконавчий директор БО «Save Ukraine», уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

«Зараз до Києва прямує 31 дитина. Ці діти через 3-4 години приїдуть до столиці. Це була 5-та наша рятувальна місія, і вона була особлива не тільки за кількістю дітей, яких ми врятували, а й за складністю. На жаль, бабуся, яка мала забрати двох дітей, померла під час цієї місії», — розповів деталі Кулеба.

Через трагічні обставини вдалось повернули не 33 дитини, а 31. Тепер необхідно буде повернути до України тіло цієї жінки і дітей, яких вона мала забрати.

Кулеба наголосив, що серце жінки могло не витримати на довготривалих і багаторазових допитів ФСБ.

«Вони тримали батьків за парканом і по одному впускали до заклад, де були встановлені камери. Вони тиснули на батьків, щоб батьки перед тим, як забрати дитину, подякували за те, що РФ зберегла їхніх дітей», — сказав Кулеба.

Наразі також є дані про 1,5 млн українських дітей, які після 2014 року опинилися на території Росії або на захоплених територіях.

«Це майже 20% дитячого населення – тут йдеться про Крим, Донбас, окуповані території інших регіонів. І це – діти, які є заручниками, які, на жаль, не можуть сьогодні повернутися до України з різних причин», — резюмував Кулеба.

Він додав, що повернення українських дітей стало масовим після проведення низки місій, а особливо після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Це примусило росіян сполошитися.

«Вони зрозуміли, що кожна дитина, яка повертається, — це беззаперечний доказ їхніх злочинів», — зазначив колишній уповноважений з прав дитини.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top