Новини

Правила в’їзду в Україну: важлива інформація для українців та іноземців

Про що варто потурбуватись перед мандрівкою

Багато українців наразі проживають за кордоном, тому доволі часто у людей виникає необхідність тимчасово вʼїхати в Україну. Мета подорожі може бути різною – відвідати родичів, взяти необхідні речі, оформити документи тощо. Особливо гостро дане питання постає напередодні свят, адже українці звикли святкувати Пасху у родинному колі.

Про що варто потурбуватись перед мандрівкою? Правила тимчасової подорожі в Україну для українців та іноземців далі.

Вʼїзд в Україну для громадян

Громадяни України можуть безперешкодно вʼїжджати на територію нашої держави. Для повернення Вам знадобиться дійсний закордонний паспорт або посвідчення особи на повернення в Україну.

Якщо Ваш вʼїзд в Україну є тимчасовим і Ви плануєте знову повернутись у Європу, то необхідно дотримуватись певних правил.

Українці, які перебувають у Європі на підставі безвізу

Безвізовий режим між ЄС та Україною передбачає, що українці можуть перебувати в Шенгенській зоні не більше 90 днів з останніх 180. Тому перед поверненням перевірте чи не перевищує Ваше перебування допустиму кількість днів.

Українці, які оформили статус тимчасового захисту у Польщі

Більшість українців отримали у Польщі статус тимчасового захисту. Він не забороняє українцям відвідувати Батьківщину, проте перебування в Україні не повинно перевищувати 30 днів.

Якщо людина перебуває в Україні понад 30 днів, то втрачає статус тимчасового захисту і вже має в’їжджати в Польщу на загальних правилах безвізового режиму.

Важливо! Статус тимчасового захисту втрачається у разі одноразового виїзду з території Польщі терміном більше одного місяця, а не коли сума коротких виїздів перевищує цей термін.

Попередьте соціальні служби про Ваш відʼїзд, якщо це необхідно згідно з законами країни перебування.

Вʼїзд в Україну для іноземців

Кордони України відкриті, іноземці мають право вʼїжджати в Україну, проте не з туристичними цілями, а з певною метою, наприклад, відвідування родичів.

Якщо іноземець не походить з Росії чи Білорусії, то він може в’їхати в Україну за наявності дійсного паспортного документа і візи (якщо з країною встановлений візовий режим). Громадяни Туреччини та Грузії мають право вʼїжджати на підставі ID-карти.

Також потрібно підтвердити мету перебування, фінансове забезпечення на весь період і надати зворотний квиток.

Митні правила в Україні

Фізичні особи можуть перевозити через кордон України без письмового декларування у митному органі:

  • особисті речі: два мобільних телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносних персональних комп’ютери; спортивне спорядження; особисті прикраси, які були у користуванні; одяг, взуття, призначені для власного користування; 500 мл туалетної води або 100 мл парфумів, інші речі для особистого користування;
  • товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро або 50 кг;
  • грошову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує еквівалент 10 тисяч євро;
  • алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та ін.) у кількості 1 л, вино – 2 л, пиво – 5 л;
  • тютюнові вироби – 200 сигарок або 50 сигар чи 250 грамів тютюну;
  • харчові продукти для власних потреб на суму, яка не перевищує 200 євро;
  • лікарські засоби, кількість не повинна перевищувати 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини).

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top