Новини

NYT: в інтернеті з’явилися нові секретні документи США

Високопоставлений співробітник розвідки назвав витік «кошмаром для «П’яти очей»

«Злили» нові секретні документи США про Україну, Китай та Близький Схід, – New York Times.

Другий великий «злив» за кілька днів стурбував Пентагон. Витік понад 100 документів може завдати серйозної шкоди нацбезпеці США.

Газета New York Times повідомила, що у п’ятницю в соцмережах з’явилася нова порція американських секретних документів щодо України, Близького Сходу та Китаю.

Що відомо про нову порцію секретних документів США, що втекли.

Нова порція секретних матеріалів, виявлена ​​в п’ятницю в соціальних мережах, включає понад 100 документів, пише газета New York Times. Масштаб витоку поряд із секретністю самих документів потенційно може завдати величезних збитків, сказали американські чиновники.

Високопоставлений співробітник розвідки назвав витік «кошмаром для «П’яти очей», відсилаючи до альянсу країн, які активно обмінюються розвідданими (США, Британія, Австралія, Нова Зеландія та Канада).

Як пише NYT, один із документів, опублікованих на анонімному форумі 4chan, нібито показує карту, на якій видно хід бойових дій в українському Бахмуті. Проте документи, що, мабуть, стосуються не лише секретних даних про військові плани України.

Аналітики, які вивчили документи, кажуть, що у новій порції даних є конфіденційні матеріали з брифінгів, що стосуються Китаю, Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та тероризму.

У заяві Пентагону в четвер говорилося, що міністерство оборони вивчає інформацію про можливий витік. У п’ятницю, коли було виявлено нову порцію документів, представники відомства заявили, що їм нема чого додати.

Однак у приватному порядку співробітники кількох органів, які відповідають за національну безпеку, визнали і те, що влада поспіхом шукає джерело витоку, і побоювання, що злитих документів буде ще більше.

Колишній високопосадовець Пентагону Мік Малрой заявив, що витік становить серйозну загрозу для системи безпеки і може перешкодити військовому плануванню в Україні.

Один із чиновників зазначив, що документи могли надійти не від української сторони, оскільки вони не мали доступу до конкретних планів, що мають маркування офісів Об’єднаного штабу Пентагону.

Другий чиновник заявив, що розслідування витоку буде можливим після того, як буде визначено, хто з чиновників мав до них доступ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top