Новини

У Європі майже 5 млн українських біженців

У Польщі порахували точну кількість українських біженців

Порятунок від війни знайшли у країнах ЄС близько 4 млн. 823 тисячі українців. Такі цифри дає Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на 31 січня 2023 року.

Як і очікувалося, найбільше біженців зі статусом тимчасового захисту перебувають у Польщі – 1 млн 563 тис. На другому місці Німеччина – понад 880 тисяч біженців, а на третьому – Чехія з 485 тисячами українців, які втекли від війни.

Зазначимо, що понад півтора мільйона біженців у Польщі – це ще не всі українці.

У Польщі порахували точну кількість українських біженців. Багато хто з них прибув до країни ще до початку війни. Так, загалом на території Польщі проживає близько 2,3 мільйона українців. Про це повідомив віце-президент Польського фонду розвитку Бартош Марчук.

Зазначається, що за підсумками 2022 року у Польщі перебуває 950 тисяч біженців. Влітку в країні, за даними бази PESEL, перебували 1,4 мільйона тих, хто втік від війни. А ще до 1,3 мільйона наших громадян перебували у Польщі до початку повномасштабного вторгнення. Усього в Польщі зараз живуть 2,3 мільйона українців.

Крім того, в уряді Польщі заявили, що країні вигідне проживання українців на їхній території попри всі витрати.

«Ми витратили 3,5 мільярди злотих (750 млн євро) на допомогу українцям, але підрахунки віце-президента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука показують, що ми отримали 10 мільярдів злотих (2 млрд євро) від сплачених ними податків», – говорив у листопаді професор Мацей Дущик із Центру досліджень міграції Варшавського університету.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top