Новини

Російський суд переслідує видання Arbat.media з Казахстану через правдиве висвітлення війни в Україні

Ленінський районний суд у місті Володимир РФ викликав казахстанський новинний сайт Arbat.Media на слухання 17 лютого за публікацію «недостовірної інформації про війну в Україні».

Головний редактор Arbat.media Сирим Іткулов назвав повідомлення суду РФ «сюрреалістичним» і додав, що «само собою зрозуміло», що представники видання не поїдуть до Росії — «Це є порушенням міжнародної юрисдикції. Як російський районний суд може викликати іноземне ЗМІ?»

У повідомленні суду, опублікованому на сайті Arbat.media, йдеться про те, що Володимирська військова прокуратура просила заборонити видання в Росії і звинуватила Arbat.media в публікації «неправдивої» інформації про втрати російської армії, обстріли російськими військами житлових будинків і загибель українців.

«Один із матеріалів на сайті Arbat.media вводить в оману про цілі воєнних дій в Україні, суперечить офіційній російській позиції і «спрямоване на створення протестних настроїв в РФ». – зазначається у повідомленні російського суду. В редакції Arbat.media повідомили, що йдеться про матеріал «Російські окупанти зазнають поразки у Харківській області, але не хочуть цього визнавати». Роскомнадзор просив Arbat.media видалити цю статтю в листопаді, але видання відмовилося виконати прохання.

Керівник Міжнародного Фонду захисту свободи слова Adil Soz Карла Джаманкулова заявила, що вона сподівається, що уряд Казахстану займе «публічну тверду позицію», щоб «захистити наш інформаційний простір від будь-яких спроб інших країн диктувати, про що і як мають писати наші ЗМІ».

Комітет із захисту журналістів (CPJ) у п’ятницю також розмістив заяву із закликом до міжнародної спільноти у сприянні припинення переслідування іноземних ЗМІ, які висвітлюють конфлікт в Україні, з боку влади РФ.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Роскомнагляд просив щонайменше 11 казахстанських ЗМІ видалити контент, пов’язаний з війною.

Також на своєму ютуб каналі журналіст Arbat.Media Арманжан Байтасов відповів на погрози російського відомства.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top