Новини

США збили китайський повітряний «кулю-шпигун» над Атлантикою

Держсекретар США Ентоні Блінкен відклав запланований візит до Пекіна

Американські військові збили біля узбережжя Південної Кароліни китайську повітряну «кулю-шпигун», яка в четвер вторглася в американський повітряний простір і пролетіла над секретними військовими об’єктами в Північній Америці. Відповідний наказ надав президент США Джо Байден.

«Вдень за вказівкою президента Байдена винищувачі США, запропоновані Північному командуванню США, успішно збили висотний аеростат спостереження, запущений Китайською Народною Республікою і належав їй», — заявили у Пентагоні.

Аеростат був збитий на висоті близько 19,8 км однією ракетою AIM-9X, випущеною F-22 Raptor на висоті близько 17,7 кілометрів.

Раніше в суботу Китай закликав США зберігати спокій та «холодну голову» у розслідуванні інциденту, а президент Джо Байден пообіцяв розібратися із «шаром-шпигуном».

В Америці з самого початку лунали заклики збити цей не зовсім впізнаний літаючий об’єкт, але військові не хотіли збивати кулю, оскільки він знаходився вище за повітряні коридори, які використовує цивільна авіація, і в повітрі небезпеки не представляв, а от у разі падіння його уламків на землю хтось міг постраждати.

Американські військові дочекалися, поки куля вийде в море в районі антлантичного узбережжя Міртл-Біч у Південній Кароліні. Федеральне авіаційне управління закрило повітряний простір біля узбережжя штатів Південна та Північна Кароліна. Також припинили роботу аеропортів.

У відомстві не сумніваються в тому, що повітряна куля служила для збору розвідданих.

«Збитий американськими військовими китайський аеростат використовувався для спостереження за стратегічними об’єктами США», — голова Пентагону Остін.

Як пише Washington times, Білий будинок майже тиждень зберігав мовчання про цю ситуацію, оскільки не хотів зірвати візит Блінкена до Пекіна. Офіційні особи США вперше дізналися про кулю ще 28 січня, коли її помітили над Аляською. Американські чиновники були змушені повідомити про це громадськість, коли інформація просочилася у ЗМІ.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відклав запланований візит до Пекіна.

Ентоні Блінкен заявив, що поява над територією США китайського «куля-розвідника» є явним порушенням суверенітету США та міжнародного законодавства, а також безвідповідальним кроком, тим більше неприйнятним, якщо врахувати, що він був здійснений напередодні давно запланованого та першого за багато років візиту до Пекін самого держсекретаря.

Пекін довго відмовчувався, але в п’ятницю визнав, що це справді його куля, але ніяка не розвідник, а мирний метеорологічний зонд, що відхилився від курсу через погану погоду. Водночас у Пентагоні відкидали таке твердження і наголошують, що це розвідувальний корабель.

А в суботу в офіційній заяві Міністерства закордонних справ Китаю було зазначено, що Китай «ніколи не вторгався на територію або повітряний простір суверенних країн».

Тим часом Пентагон виявив другий китайський «куля-розвідник» — тепер уже над Латинською Америкою. Про його точне місцезнаходження не повідомлялося, проте, за наявними даними, кулю бачили над Коста-Рікою та Венесуелою.

Китай поки ніяк не пояснив появу там другої повітряної кулі.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top