Новини

Розвідка Британії: Підбитий «Оленьогірський гірник» став найбільшим пошкодженим судном РФ після «Москви»

Розвідка Британії оцінила наслідки для флоту ворога

Корабель «Оленьогірський гірник», атакований 4 серпня в порту Новоросійська, став найбільшим серйозно пошкодженим військовим судном РФ після потопленого крейсера «Москва».

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у Twitter, посилаючись на дані розвідки.

За її даними, вночі 3-4 серпня 2023 року десантний корабель російських військово-морських сил «Оленегорський горняк» майже напевно зазнав серйозного пошкодження після завдання удару біля бази ЧФ в Новоросійську.

При цьому, фотографії судна з креном у 30-40 градусів свідчать, що було пробито декілька водонепроникних відсіків, або що зусилля екіпажу з ліквідації пошкодження були неефективними.

«Зазвичай приписане до північного флоту Росії судно посилило Чорноморський флот з часу вторгнення Росії в Україну і часто переправляло військові і цивільні вантажі між Росією і окупованим Кримом, коли Керченський міст був підірваний внаслідок атак», — йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну «Оленьогірський гірник» часто перевозив військові та цивільні вантажі з Росії до окупованого Криму після пошкодження Кримського мосту через атаки.

У відомстві називають атаку на російський корабель «серйозним ударом» по Чорноморському флоту РФ, який раніше передислокував більшість своїх підрозділів до Новоросійська через високу загрозу розміщення в окупованому Севастополі.

«Оленьогірський гірник» вагою 3600 тонн і завдовжки 113 метрів є найбільшим російським військовим кораблем, який був серйозно пошкоджений або знищений після потоплення крейсера «Москва» 13 квітня 2022 року».

«Оленьогірський гірник» – російський великий десантний корабель, збудований у польському Гданську в 1976 році. Базується на Північному флоті, входить до 121 бригади десантних кораблів. У 2007 році вважався найкращим десантним кораблем Північного флоту РФ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top