Новини

Росія хоче повернутися до Ради ООН з прав людини: реакція США

Росія вважає Раду з прав людини «ключовим органом у системі ООН»

Речник Держдепу США Меттью Міллер заявив, що Сполучені Штати «чітко визначили позицію щодо підходу Росії до прав людини».

«Ми бачили, як Росія вчиняє воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні. Ми чітко дали зрозуміти, що має бути відповідальність за ті злочини, які вони скоїли, і тому, звичайно, я вважаю, що представництво в органі, який займається правами людини, не узгоджується з їхніми діями в Україні», – сказав Міллер на брифінгу.

Згідно з позиційним листом Росії, який отримав CNN, Росія вважає Раду з прав людини «ключовим органом у системі ООН».

Вона подала свою кандидатуру на вибори членів Ради з прав людини на термін 2024-2026 років, які мають відбутися 10 жовтня. Росія боротиметься з Албанією та Болгарією за два місця в регіональній групі держав Східної Європи.

У розпорядженні журналістів виявився документ, який росіяни розсилають членам ООН, щоб заручитися підтримкою. У ньому вони називають Раду з прав людини «ключовим органом в системі ООН» і кажуть, що «вважають важливим запобігти наростаючій тенденції перетворення Ради в інструмент, що обслуговує політичні волі однієї групи країн, караючи нелояльні уряди за незалежну внутрішню і зовнішню політику».

«У разі обрання Російська Федерація зосередить свою увагу на цьому питанні. Ми будемо твердо відстоювати принципи співпраці і зміцнення конструктивного взаємоповажного діалогу в Раді з метою пошуку адекватних рішень з питань прав людини», — йдеться в документі.

Нагадаємо, 7 квітня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Генеральна Асамблея ООН призупинила членство Росії в Раді з прав людини.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top