Новини

Родичі Юлії Тимошенко можуть бути причетними до ухиляння від сплати податків на сотні мільйонів гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили декілька підприємств в ухилянні від сплати податків на суму майже 400 млн грн. Дані компанії займались державними закупівлями упродовж 2022 року по постачанню продуктів харчування для держструктур.

Як зазначено на сайті БЕБ, наразі перевіряється причетність до організації та діяльності злочинної схеми членів родини Народного депутата України, глави однієї з фракцій Верховної Ради. За інформацією ЗМІ, мова йде про батька зятя голови фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко – Леоніда Чечьоткіна.

Як зазначають в Бюро економічної безпеки, слідство встановило, що постачальники здійснювали свою діяльність в Одеської області, купуючи продукти харчування за готівку. «У подальшому, такі операції відображали у бухгалтерському та податковому обліках, як закупівля від інших підприємств, у тому числі таких, що мають ознаки фіктивності. Така протиправна схема, дала можливість підприємцям ухилитися від сплати податків до державного бюджету на загальну суму майже 400 млн грн. Для забезпечення відшкодування завданої державі збитків накладено арешт на грошові кошти у розмірі понад 800 млн грн, які знаходяться на рахунках компаній-постачальників», — йдеться у повідомленні БЄБ.

В межах досудового розслідування детективи БЕБ провели 20 обшуків, призначено 5 судових експертиз та оголошено понад 90 ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до документів. Кримінальне провадження проходить за ч. 3 ст. 212 КК України.

У свою чергу видання OBOZREVATEL пише, що Леонід та Артур (зять Тимошенко) Чечеткіни протягом останніх років займались постачанням продуктів харчування Міністерству оборони. Також причетним до схеми із закупівлею продуктів, може бути одеський бізнесмен Олег Атаянц, якому належить низка підприємств, що займаються виробництвом продуктів.

У деяких компаніях Атаянц залишається власником, в інших – залишився тільки в історичних даних – «Агроресурси», «Агроземресурс», «Буджак-1Л» та «Арогродукт».

За даними OBOZREVATEL, до схеми із ухилянням від податків має відношення компанія «Ново-Постач», але тендери Міністерства оборони засекречені, тож відстежити участь компаній у держзакупівлях за допомогою відкритих даних не можна.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top