Новини

Польща не заохочуватиме українців повертатися додому — посол Польщі в Україні

Наразі польський уряд вирішує, як врегулювати питання довгострокового перебування українців у Польщі

Польща не буде заохочувати біженців з України повертатись назад, але і не буде перешкоджати, якщо так вирішать люди. Про це заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи, інформує DW.

Він заявив, що Польща у цьому питання буде лишатись абсолютно нейтральною.

«Тобто не буде ні заохочувати, ні перешкоджати. Це питання рішення українських громадян, які перебувають у Польщі. Чи вони вирішуватимуть повертатися, чи ні», — розповів Гузи.

Дипломат визнав, що для Польщі важливі біженці з України, з урахуванням потреб ринку праці.

«Я маю на увазі дефіцит робочої сили. Я можу собі уявити ситуацію, коли роботодавець, наприклад, який працевлаштовує українців, переконує їх залишитися, тому що йому буде важко знайти їм заміну. Але це не ті речі, на які польська влада якимось чином буде реагувати», — додав Гузи.

Посол також зауважив, що наразі польський уряд вирішує, як врегулювати питання  довгострокового перебування українців у Польщі. Спецзахист і право на виплати для біженців у цій країні діють до кінця червня цього року, тоді як Рада Європейського Союзу продовжила їх до березня 2025 року.

«Польща не є державою, яка соціально сильно забезпечує своїх громадян, тобто це не те місце, де можна комфортно жити на пільги і так далі. Тому деякі люди, наприклад, зі зрозумілих причин вирішують переїхати з Польщі до Німеччини, наприклад, до більш щедрої в цьому плані країни. Однак я переконаний, що ми маємо справу з тимчасовим рішенням, поки польський уряд думає про те, як врегулювати це в довгостроковій перспективі», — зауважив посол.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top