Новини

Перетин кордону з Польщею: нові вимоги для українців

Необхідно пред’являти електронний документ diia.pl., щоб не втратити статус PESEL UKR

Тепер українцям при перетині польського кордону необхідно пред’являти електронний документ diia.pl., щоб не втратити статус PESEL UKR.

Відповідні вимоги оприлюднила у Державній прикордонній службі України.

«Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR у зв’язку з виїздом з території Польщі на термін менше 30 днів іноземець, який повертається до Польщі, повинен повідомити співробітника Прикордонної служби, який здійснює паспортний контроль, про намір в’їхати у зв’язку з використанням права тимчасового захисту в Польщі і щоразу показувати електронний документ diia.pl (навіть якщо іноземець їде на роботу до Польщі чи з іншою метою, але при цьому він користуватиметься захистом у Польщі)», — йдеться у повідомленні.

Якщо не повідомити прикордонників про статус тимчасового захисту та не пред’явити електронний документ, то вас не внесуть до спеціальних реєстрів – як результат ви втратите і свої статус, і соціальні пільги та виплати.

Як українцям отримати вигляд у diia.pl?

Документ Diia.pl доступний у мобільному додатку mObywatel. Прочитайте інструкцію про те, як згенерувати цифровий документ.

Після створення електронного документа ви зможете показати його прикордоннику та спокійно перетнути кордон.

Diia.pl для дітей

Відповідно до польського законодавства створити цифровий документ у додатку можуть діти від 13 років.

Якщо дитина молодша, потрібно ідентифікувати її, показавши прикордонникам закордонний паспорт або інший документ, з яким дитина перетнула кордон після 24 лютого, та PESEL UKR.

Нагадаємо! Згідно зі Спецзаконом про допомогу громадянам України в Польщі поки що не передбачається обов’язкове отримання номера PESEL UKR. Однак незабаром набудуть чинності оновлені правила перебування українців. Про те, що зміниться у 2023 році, як і в який термін необхідно оформити обов’язковий PESEL UKR, читайте тут.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top