Економіка

ІТ-фахівці України повертаються до своїх міст

ІТ

За результатами 2022 року Одеса все ще входить до ТОП-5 міст України за кількістю працівників ІТ-галузі. На сьогодні 4% українських айтішників проживають та працюють в Одесі. Про це повідомляє видання DOU.

З початком війни багато ІТ-фахівців переїхали в інші міста на західну Україну або закордон. Але за останні пів року люди почали повертатись: Київ та область: влітку тут мешкали 33% фахівців, нині — 43%. У Дніпрі та області зараз живуть 7% проти 6% влітку, в Одесі та області — 4% проти 3% влітку, у Харкові — 3% проти 2% влітку.

Переважно повертаються ті, хто через війну шукав прихисток у західних регіонах країни. Пів року тому у Львові та області перебував 21% ІТ-фахівців, сьогодні — 19%. Частка айтівців в Івано-Франківській області зменшилась з 5% до 4%.

Гідні зарплати дозволяють IT-фахівцям активно жертвувати кошти на ЗСУ. 86% фахівців з Одеси зазначили, що регулярно роблять внески у різні волонтерські ініціативи.

«Кожен десятий айтішник знаходиться в кібервійськах або допомагає державним проектам на волонтерських засадах. Першими про створення IT-армії заявили в Мінцифрі, згодом волонтери почали долучатися до інших проектів, кількість яких сьогодні обчислюється сотнями. Крім того, суттєво посилили свої штатні IT-департаменти державні відомства: поліція, СБУ, оборонний сектор та міністерства», – зазначає керівник південного офісу EPAM Сергій Гаращук.

На початок січня цього року загальна сума податків та зборів, сплачених IT-бізнесом до бюджету країни, становить 32,2 млрд. гривень, що на 16% вище минулорічного показника.

Ринок ІТ-спеціалістів. За аналізом минулого року на сьогодні зменшилась кількість досвідчених фахівців: влітку 2022 року 43% з них мали тайтли Senior+, а зараз — 39%. Водночас частка новачків майже не змінилася: якщо рік тому було 10% фахівців з досвідом до року, то нині їх 9%. Найчастіше в 2022 році починали кар’єру в ІТ спеціалісти з продажів (30% з них мають досвід до року), HTML-кодери (25%), Customer Success (23%) і Game Developers (18%).

Загалом за місцем роботи — 14% українських фахівців нині живуть за кордоном, але планують повернутися в Україну, 86% — перебувають в Україні.

Доходи. Найбільша зміна за 2022 рік у зарплатах Product Manager, які повернулися на рівень грудня минулого року ($3500, +$700). Дещо зросла медіанна зарплата Project Manager ($2100, +$100). Після значного падіння влітку 2022 року дещо вирівнялися зарплати Data Scientists ($2500, +$200). На стільки ж зросла компенсація дизайнерів ($1700, +$200). Зарплати у бізнес-аналітиків та дата-аналітиків зменшилися на $100.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top