Новини

Партія Ердогана зазнала історичної поразки на місцевих виборах у Туреччині

турция

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зазнав безпрецедентної поразки на виборах від головної опозиційної партії з того часу, як він прийшов до влади більше двох десятиліть тому. Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з попередніми результатами, Партія справедливості та розвитку (ПСР) Ердогана вперше в історії відстала від головної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) на муніципальних виборах 31 березня. Підтримка ПСР становила 35,5%, тоді як НРП лідирує в гонці з 37,7% після підрахунку маже 100% голосів.

ПСР мала отримати місце мера у 24 містах порівняно з 39 у 2019 році. НРП лідирує у гонці у 35 провінціях порівняно з 21 на останніх виборах.

Ердоган визнав поразку у зверненні до своїх прихильників перед штаб-квартирою ПСР в Анкарі, пообіцявши «самокритику».

«Вибори 31 березня стануть поворотним моментом. Ми не змогли досягти результатів на місцевих виборах, на які сподівалися», — заявив Ердоган.

Результати неділі мають підвищити популярність Екрема Імамоглу, оскільки опозиційний мер Стамбула переміг із перевагою приблизно в 11 процентних пунктах.

Голосування розглядається як масштабніша битва між двома найбільш відомими політичними противниками Туреччини. Імамоглу отримав контроль над Стамбулом у 2019 році, поклавши край 25-річному контролю Ердогана над містом. Його партія НРП також здобула перемогу в столиці Анкарі біля партії Ердогана на тих же виборах, що стало нищівною поразкою президента Туреччини.

Результати показують, що на більшій частині території країни виборці відвернулися від правлячої партії, але в міських районах зміни були драматичнішими. Це сталося, головним чином, через стійко високу інфляцію навіть після того, як Ердоган дозволив центральному банку підняти ключову процентну ставку країни до 50%. Але влада ще має переламати траєкторію зростання цін, щорічний темп якого становить трохи менше 70%.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top