Новини

Освітній омбудсман розповів, чому статеве виховання повинно бути у шкільній програмі

Volodymyr Zelenskyi

Петиція про запровадження такого курсу в школах України набрала необхідну кількість голосів

Сексуальна освіта та статеве виховання мають бути частиною освітньої програми в Україні, — освітній омбудсмен

За словами Сергія Горбачова, така освіта дозволяє запобігти сексуальному насильству та поширенню захворювань, що передаються статевим шляхом.

Горбачов вважає, що статеве виховання у школах впроваджувати треба, бо це – питання безпеки. Саме безпека є найголовнішим правом людини, правом на життя і здоров’я.

“Якби я запитав людину, чи треба вивчати правила дорожнього руху? Відповідь буде очевидною. Треба, бо це — питання безпеки. Так само треба дбати про безпеку людини — а це є найголовнішим правом людини, право на життя і здоров’я”, — сказав він.

Те, що ми маємо неприємні випадки, пов’язані зі злочинами на статевому ґрунті і захворювання, дуже часто це пов’язано з тим, що багато людей просто не знають, як себе правильно поводити,
– вважає омбудсман.

Сергія Горбачов також уточнив, що саме для того і потрібне статеве виховання і сексуальна освіта. При цьому наголосив, що статеве виховання – це більше про фізіологію, сексуальна освіта – більше соціальний аспект, правила поведінки у стосунках з іншими людьми.

Посадовець нагадав, що тема сексу й міжстатевих стосунків була табуйована в СРСР, оскільки тоталітарний режим все намагався тримати під контролем.

«А секс — це область людської свободи. Те, де людина є собою. 32 роки в історичній перспективі — дуже короткий термін. Насправді в українському суспільстві дуже багато що залишається від СРСР в ставленні до прав людини, до самого себе, до влади. Навіть українська освіта не здолала поки що цей негативний спадок радянської тоталітарної освіти. Ми, стаючи цивілізованим суспільством, починаємо більше поваги приділяти правам людини в найбільш важливих для неї компонентах, в тому числі в сексуальному житті», — підсумував Сергій Горбачов.

Петиція про запровадження такого курсу в школах України набрала необхідну кількість голосів, а президент звернувся до Кабміну, щоб вони опрацювали це питання.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top