Новини

Орбан може стати тимчасовим президентом Євроради, — Politico

У разі відставки чинного президента Шарля Мішеля

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан може тимчасово очолити Європейську Раду у разі відставки чинного президента Шарля Мішеля. Про це повідомляє Politico.

Видання зазначає, що якщо Мішель піде у відставку у липні, лідерам ЄС доведеться швидко домовлятися про кандидатуру його наступника. Якщо вони не зможуть дійти згоди, то головування перейде до Орбана, оскільки Угорщина головуватиме у Раді ЄС з липня 2024 року до грудня.

Politico наголошує, що це перший випадок, коли чинний президент Євроради візьме участь у виборах до Європарламенту і вперше, коли він йде з посади достроково.

Шарль Мішель повинен був залишитися на посаді до листопада 2024 року. Його рішення піти раніше створює додатковий тиск на європейських лідерів, бо тепер їм доведеться за менший час вирішувати, хто очолить головні європейські інституції.

Після виборів до Європейського парламенту, що відбудуться 6-9 червня у всіх 27 країнах ЄС, лідери Євросоюзу зустрінуться 17 червня, а потім 27-28 червня. Ймовірно, саме тоді вони обговорять кандидатуру наступника Мішеля.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top