Новини

ОБСЄ готова зробити свій внесок у разі мирних переговорів між Україною та РФ

Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хельга Марія Шмід повідомила, що це об’єднання готове підтримати мирні переговори між Україною та Росією. З відповідною заявою генсек виступила у п’ятницю, 3 березня, у ратуші Гамбурга.

Шмід нагадала про слова президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра, який з урахуванням «мирного плану» Китаю закликав до переговорів за участю Москви і, перш за все, Києва. Штайнмайєр наголосив, що здатність КНР відіграти конструктивну роль у врегулюванні конфлікту України та Росії – під питанням. «Якщо це так, (і ця роль буде можлива. — Ред. ), то Китай у будь-якому випадку має говорити не тільки з Москвою, а й з Києвом», — наголосив президент Німеччини.

«Я можу тільки погодитися з цим і додати, що ОБСЄ в цей момент також зробить свій внесок», — зазначила генсек.

«Росія ухвалила рішення на користь війни»
Росія є членом Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Незадовго до повномасштабного нападу Москви на

Україну організація запропонувала діалог з безпеки, причому 56 із 57 членів були готові до нього, нагадало агентство dpa. «Але Росія ухвалила рішення проти діалогу та на користь війни», — зазначила Шмід.

Спостережну місію у складі 1300 осіб на сході довелося завершити. Проте «агресивна війна проти України не є провалом моєї організації чи багатостороннього підходу», наголосила генсек, вказавши, що йшлося про «свідоме рішення керівництва однієї країни», яке суперечило «всім зобов’язанням і всім нормам».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top