Запоріжжя

Навіть найгірший сценарій на ЗАЕС не загрожуватиме населенню

Експерти Американського ядерного товариства (ANS)

Навіть найгірший сценарій розвитку подій на захопленій російськими військовими Запорізькій атомній електростанції не буде становити радіологічної небезпеки для населення, вважають в Американському ядерному товаристві.

Такого висновку дійшли експерти Американського ядерного товариства (ANS).

Експерти ретельно розглянули ці «гірші» сценарії, але ситуації, яка може призвести до наслідків для здоров’я населення, пов’язаних із радіацією, вони не припускають.

«Шість реакторів ЗАЕС було зупинено понад десять місяців тому, і вони вже не виробляють достатньо тепла, щоб спричинити швидкий радіаційний викид. ЗАЕС розроблена таким чином, щоб протистояти природним та техногенним небезпекам. Товсті залізобетонні захисні конструкції захищають активні зони реакторів та призначені для захисту будь-яких радіоактивних матеріалів від впливу навколишнього середовища», – йдеться у заяві організації.

У малоймовірному випадку, якщо захисні конструкції будуть порушені, будь-який потенційний викид радіоактивних матеріалів буде обмежений безпосередньою зоною, що оточує реактори. У зв’язку з цим, будь-яке порівняння ЗАЕС із «Чорнобилем» або «Фукусімою» є неточним і таким, що вводить в оману».

Американське ядерне товариство вважає, що інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ або IAEA) повинні отримати негайний, безперешкодний доступ до всіх зон окупованої Росією атомної електростанції.

Саме МАГАТЕ є найбільш надійним джерелом актуальної інформації про ЗАЕС, додають у товаристві.

Американське ядерне товариство продовжує стежити за офіційними заявами та «балачками» в соціальних мережах щодо стану Запорізької атомної електростанції.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top