Новини

Міністр оборони Рєзніков зробив заяву про використання касетних боєприпасів США в Україні

Резніков окреслив 5 принципів, яких Україна дотримуватиметься при використанні касетних боєприпасів

Глава Міноборони України Олексій Резніков подякував США за те, що вирішили передати Україні касетні боєприпаси. Такий тип озброєння, за його словами, допоможе деоккупувати території і врятує життя воїнів.

Про це він написав у своєму Twiter. Він зазначив, що Київ давно запитував у Заходу саме касетні боєприпаси. Резніков підкреслив, що Україна має намір дотримуватися всіх підписаних та ратифікованих міжнародних гуманітарних конвенцій, захищаючи свою територію (ст. 51 Статуту ООН).

Міністр оборони зазначив, що росія також використовує касетні боєприпаси, але робить це невибірково. Він нагадав, що у лютому-березні 2022 року Харків регулярно обстрілювався російськими касетними боєприпасами. Україна ж має намір бити винятково по позиціях окупантів.

«Наша позиція проста – ми повинні звільнити тимчасово окуповані території та зберегти життя наших людей. Для цього потрібно завдати шкоди ворогові – військовим злочинцям, ґвалтівникам і мародерам, які окупували наші території. Чим більше втрат ми їм завдамо, тим більше життів українських людей ми зможемо врятувати», – зазначив Резніков.

Він додав, що для України у пріоритеті життя солдатів, які захищають країну, тому наша країна намагатиметься максимально їх зберегти, «використовуючи всю доступну летальну зброю».

Резніков також окреслив 5 принципів, яких Україна дотримуватиметься при використанні касетних боєприпасів:

  • Вони будуть використані тільки для деокупації міжнародно визнаних територій України, не для ударів по міжнародно визнаній території Росії.
  • ЗСУ не будуть використовувати касетні боєприпаси в міській забудові, щоб уникнути ризиків для цивільного населення. Їх застосовуватимуть тільки в районах зосередження російських військових для прориву лінії оборони противника.
  • Буде вестися суворий облік фактів і місць застосування цієї зброї.
  • Після деокупації ці території будуть пріоритетними для розмінування, щоб виключити небезпеку від нерозірваних суббоєприпасів.
  • Україна проінформує партнерів про використання касетних боєприпасів, в тому числі про їхню ефективність.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top