Новини

Мінімальна зарплата у країнах Європи: скільки українці можуть отримувати за роботу

Експерти зібрали доступні вакансії у лютому для українців за кордоном

Мінімальна заробітна плата в Європі — неоднозначне питання, що постійно змінюється. У деяких державах встановлено мінімальну зарплату, а в інших її залишено на розсуд окремих роботодавців та профспілок. Розповідаємо, як відрізняється мінімальна зарплата в ЄС і де європейці одержують більше.

Статистичні дані про мінімальний заробіток у Європі публікує Євростат. У документі відомства йдеться саме про національну мінімальну зарплату, яка застосовується до переважної більшості працівників у різних країнах.

Станом на 1 січня 2023 року мінімальну заробітну плату мали 22 із 27 країн-членів Європейського Союзу. При цьому країнами ЄС без національної мінімальної з/п були: Данія, Італія, Австрія, Фінляндія та Швеція — там рівень винагороди визначається роботодавцем та профспілкою.

У яких країнах ЄС мінімальна зарплата вища і де платять менше?

Для визначення рівня з/п країни поділили на 3 групи:

І група:

Болгарія – 399 євро;
Угорщина – 579 євро;
Румунія – 606 євро;
Латвія – 620 євро;
Хорватія – 700 євро;
Словаччина – 700 євро;
Чехія – 717 євро;
Естонія – 725 євро;
Польща – 746 євро;
Мальта – 835 євро;
Литва – 840 євро.

ІІ група:

Португалія – 887 євро;
Іспанія – 1167 євро;
Словенія – 1304 євро.

ІІІ група:

Франція – 1709 євро;
Ірландія – 1910 євро;
Нідерланди – 1934 євро;
Бельгія – 1955 євро;
Німеччина – 1981 євро;
Люксембург – 2387 євро.

Щодо України, то в нашій країні мінімальна заробітна плата з 1 січня 2023 року встановлена ​​на рівні 6700 гривень, що дорівнює близько 168 євро.

Експерти зібрали доступні вакансії у лютому для українців за кордоном.

Європейські роботодавці працевлаштовують громадян України, які виїхали до Європи через війну та мають статус тимчасової охорони чи робочі візи. Експерти Міграційної платформи EWL зібрали доступні вакансії у лютому для українців за кордоном, які не потребують спеціальних навичок та часто знають місцеву мову.

Роботодавці у Польщі, Чехії, Румунії та Нідерландах працевлаштовують біженців на основі робочих віз та статусу тимчасової охорони

Польща

Робота для українців у Польщі є. Йдеться про вакансії у сфері логістики, де шукають працівників складів. Достатньо вакансій в автомобільній галузі, на підприємствах харчової промисловості. Середня зарплата для працівників, які виконують просту фізичну роботу, яка не потребує знання польської мови, становить 4000 – 4400 злотих (34 – 37 тис. грн.).

Румунія

У Румунії роботу для українців можна знайти на логістичних складах та виробництві. Зарплати в Румунії порівняно з іншими країнами Європи нижчі. Тому ця країна намагається конкурувати завдяки найкращим умовам для біженців з України, щоб закривати вакансії та водночас дати їм роботу у складний час.

Деякі роботодавці запрошують жінок з України, пропонуючи безкоштовне житло та купони на харчування із середньою місячною зарплатою 550 євро (22 тис. грн.). Наприклад, один із автомобільних гігантів пропонує роботу виключно для українських жінок, які можуть приїхати до країни разом із дітьми. При цьому за проживання дітей теж не треба платити. Жінки самостійно організовуються за змінами, і поки що одні працюють — інші доглядають дітей. Таким чином вони можуть не хвилюватися за безпеку дітей та одночасно заробити, займаючись простою фізичною роботою з виготовлення складових для автомобілів, що не потребує спеціальних навичок.

Чехія

У Чехії ситуація з роботою нині подібна до польської. Певний вплив на ринок праці мають енергетична криза, війна в Україні та сезонний спад виробництва. Наразі Чехія потребує працівників логістичних складів для збирання деталей кондиціонерів, вентиляторів та кондиціонерів для автомобілів, а також для комплектування товарів.

Значна частина роботодавців пропонує безкоштовне житло своїм працівникам.

Нідерланди

У Нідерландах громадян України працевлаштовують на підприємствах з виробництва м’ясної продукції та на логістичних складах із зарплатою 1800 євро на місяць брутто.

Це також робота, яка не потребує спеціальних навичок чи знання мови. Зате частою вимогою є наявність посвідчення водія, щоб їздити на роботу на службовій машині. Крім того, працевлаштуватись можуть ті, хто має статус тимчасової охорони, виданий Нідерландами, а також місцевий аналог ідентифікаційного коду (BSN).

Німеччина

Біженці з України полегшують навантаження на німецький ринок праці, вважають у Федеральному агентстві зайнятості Німеччини

З початку війни в Німеччині вже налічується приблизно на 65 000 українців більше, ніж до початку бойових дій, які працюють за наймом та сплачують внески до фонду соціального страхування, повідомив Deutsche Presse-Agentur член правління Федерального агентства зайнятості Даніель Терценбах.

Крім того, 21 000 українців зайняті на міні-роботах («Minijob» — робота із заробітком до 450€ на місяць, що дозволяє одночасно з роботою отримувати допомогу, а також не сплачувати страхові внески).

Громадяни України з досвідом роботи у гастрономічній сфері та зі знанням англійської мови на комунікативному рівні можуть працевлаштуватися кухарями чи офіціантами та отримувати зарплату 1900-2000 євро нетто.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top