Економіка

Китай втратив перше місце в імпорті товарів у США

Китай США

Китай торік уперше за понад два десятиріччя поступився першим місцем в імпорті товарів до Сполучених Штатів. Про це з посиланням на Мінторгівлі США повідомляє ABC News.

У 2023 році найбільшим імпортером США із часткою понад 15% у всьому американському імпорті стала Мексика. Поставки звідти зросли на 5% порівняно з роком раніше й досягли $475 мільярдів.

Вартість китайського імпорту впала на 20% до $427 мільярдів, а його частка в імпорті США скоротилась до майже 14%.

Мексиканські товари, імпортовані до Сполучених Штатів, востаннє перевищували вартість китайського імпорту в 2002 році, а від 2008-го й до 2022 року Китай впевнено утримував першість у товарному імпорті до США.

Економічні відносини між Сполученими Штатами та Китаєм серйозно погіршилися в останні роки, оскільки Пекін проводив агресивну торгову політику із захоплення зовнішніх ринків та посилював військову активність у Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Адміністрація Трампа почала вводити підвищені тарифи на китайський імпорт у 2018 році, стверджуючи, що торгова практика Пекіна порушує правила Світової організації торгівлі. Президент Джо Байден зберіг ці мита після вступу на посаду в 2021 році.

Як альтернативу виробництву товарів у Китаї, адміністрація Байдена закликала шукати постачальників у країнах-союзниках США або повертати виробництво в США.

Раніше лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий співпрацювати зі США, оскільки обидві сторони намагаються врегулювати розбіжності та працюють разом, щоб відповісти на глобальні виклики.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top