Новини

ЮНЕСКО рекомендує виключити Одеський порт зі списку спадщини

unesko port odessa

Місто отримало від Комітету ЮНЕСКО перелік рекомендацій

Одеський морський порт планують виключити зі списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Таку рекомендацію місто отримало від організації. Про це під час сесії Одеської міськради повідомив мер Одеси Геннадій Труханов.

«Статус ЮНЕСКО – це не лише можливість, а в першу чергу відповідальність. Вона поширюється не тільки на міську владу, а й на всіх, хто живе в цьому місті, займається бізнесом», — сказав мер.

«Від комітету ЮНЕСКО ми отримали перелік рекомендацій, одна з яких – виключення Одеського порту з переліку об’єктів охорони всесвітньої спадщини, але включення його до буферної зони, де будуть діяти обмеження щодо будівництва навколо порту», – розповів Труханов під час сесії Одеської міськради.

Зараз місто знаходиться на другому етапі роботи щодо внесення до списку Всесвітньої спадщини. Комітет ЮНЕСКО надав Одесі перелік рекомендацій, частина яких має бути виконана до червня 2023 року, а решта – до лютого 2024 року.

Серед рекомендацій – покращення стану історичної забудови та створення комфортного міського громадського простору через прибирання рекламних вивісок, літніх майданчиків, МАФів, кондиціонерів з фасадів будинків тощо.

«Ми збираємося розробити кодекс візуальних правил та стандартів щодо вигляду фасадів будинків, які потрапили у зону ЮНЕСКО. Треба також створити креслення і моделі автентичних огорож, вуличних меблів, клумб та інших типів міського середовища у притаманному Одесі історичному стилі кінця XIX – початку XX століть», – повідомив міський голова.«Ми маємо розробити запобіжники, що дозволять блокувати спроби негативного впливу на об’єкт всесвітньої спадщини. Треба розробити та запровадити таку систему управління і контролю, що не дозволить шкодити спадщині та сприятиме її збереженню», — додав Геннадій Труханов.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top