Інтерв'ю

Зеленський дізнався про «злив» розвідданих Пентагону з новин, – інтерв’ю для WP

Зеленський

Президент не підтвердив справжність злитих документів

Президент України Володимир Зеленський не мав жодних розмов із Білим домом щодо масового витоку надсекретних документів розвідки США, сказав він у широкомасштабному інтерв’ю The Washington Post у понеділок, назвавши розкриття шкоди для обох. Вашингтон і Київ.

Про викриття Зеленський дізнався як усі — з новин.

«Я не отримував інформацію ні з Білого дому, ні з Пентагону заздалегідь», — сказав Зеленський. «Ми не мали такої інформації. Я особисто ні. Безперечно, це погана історія».

«Нам це невигідно», – додав Зеленський. «Це не вигідно репутації Білого дому, і я вважаю, що це не вигідно репутації Сполучених Штатів».

Витік інформації спричинив тертя між Україною та Сполученими Штатами, які найбільше підтримували її у війні. Нездатність Вашингтона захистити конфіденційну інформацію може призвести до того, що Київ стане менше ділитися розвідданими зі Сполученими Штатами, зазначили деякі українські чиновники в приватному порядку. Але деякі відомості в документах є даними радіорозвідки, які вказують на те, що Сполучені Штати шпигують за українськими високопосадовцями, включаючи Зеленського.

Відповідаючи на запитання, чи це спричинило напруження довіри між країнами, Зеленський сказав: «Я не можу ризикувати нашою державою». Він зазначив, що висвітлення його особистих почуттів не варте потенційної шкоди підтримці США військових зусиль України.

«Там, де я можу говорити відверто, я це роблю. Але є високі ризики», – додав він. «Якби це була моя війна проти [президента Росії Володимира] Путіна, і нас було двоє на полі бою, я б сказав усім, що про них думаю. Але тут історія трохи інша. Ми всі відповідальні».

Представник Білого дому сказав, що адміністрація «перебуває в постійному спілкуванні з нашими українськими колегами з низки питань, у тому числі щодо несанкціонованого розкриття інформації». Але чиновник, який говорив на умовах анонімності для обговорення делікатного питання, сказав, що не буде коментувати подробиці цих дискусій.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top