Новини

Європейські країни-члени НАТО повинні готуватися до сценарію, за якого США вийдуть з альянсу, — The Telegraph

Уряд Великої Британії не має плану на випадок, якщо Трамп спробує вивести США з НАТО

Європейські країни повинні підготуватися до можливого виходу США з НАТО у разі переобрання президентом Дональда Трампа. Про це низка європейських дипломатів розповіли виданню The Telegraph.

За їхніми словами, європейським столицям необхідно «здійснити планування» і переглянути поточний оборонний потенціал у світлі загроз, які несе Трамп для трансатлантичного альянсу.

Минулого місяця The Telegraph писала, що уряд Великої Британії не має плану на випадок, якщо Трамп спробує вивести США з НАТО. Однак в інших столицях почали розуміти, що такі приготування мають бути зроблені.

Один європейський дипломат сказав, що коментарі Трампа «звичайно» викликають «занепокоєння». «Ніхто не знає, що він збирається робити далі», — сказав він.

Посадовець сказав, що країни НАТО повинні «спланувати» сценарій дій на випадок, якщо Трамп послабить відданість США європейським союзникам. «Потрібна підготовка», — кажуть дипломати.

Однак вони також зазначають, що в НАТО стало значно більше країн, які досягли цільового показника у 2% ВВП, витрачених на оборону. На думку дипломатів, члени НАТО можуть сказати Трампу, що «він отримав те, чого хотів».

Дипломат з іншої країни НАТО сказав, що коментарі пана Трампа викликали різке полегшення, «що ми настільки надмірно залежні від США». Вони сказали, що «обговорення» того, як застрахуватися від ризику виходу США, було «необхідним». Таким країнам, як Велика Британія, потрібно було б ще більше керувати європейською безпекою, тому що «якщо США вийдуть, виникне величезна прогалина».

Третій дипломат сказав, що невизначеність щодо США змусить європейські країни «більше думати в наших столицях про оборонне планування – адекватне воно чи ні?»

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top