Новини

Папа Римський закликав Україну підняти «білий прапор» і розпочати переговори

Він вважає, що для України було б «мужнім вчинком» підняти «білий прапор»

Папа Римський Франциск вважає, що для України було б «мужнім вчинком» підняти «білий прапор» та розпочати переговори Росією за участі міжнародних посередників. Про це він сказав в інтерв’ю швейцарській телерадіокомпанії RSI, текстовий варіант якого з’явився в суботу, 9 березня. 

В інтерв’ю понтифіка запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто каже, що Україна повинна здатися, оскільки вона не змогла дати відсіч російським військам, і тими, хто каже, що це легітимізує дії Росії, яка вважатиме себе сильнішою стороною. Інтерв’юер використав у запитанні термін «білий прапор».

«Я вірю, що ті, хто бачать ситуацію, ті, хто думають про людей, ті, хто має сміливість підняти білий прапор і вести переговори, сильніші. І сьогодні про це можна домовитися за допомогою міжнародних сил. Слово вести переговори — сміливе слово. Коли ти бачиш, що зазнаєш поразки, що справи йдуть не дуже добре, тобі потрібно мати мужність домовлятися», — заявив Папа Римський.

На думку Папи Римського, одним з таких посередників могла б бути Туреччина.

«Можна відчувати сором. Але скільки людей загинуло в підсумку? Потрібно вести переговори. Не соромтесь вести переговори, поки ситуація не погіршилась», — наголосив він.

Однак врегулювати переговорами понтифік пропонує не лише війну України з РФ. В іншій частині інтерв’ю, яка стосувалася конфлікту Ізраїлю з бойовиками ХАМАС, Франциск сказав, що «переговори — це не капітуляція».

Понтифік і раніше виступав за дипломатичне врегулювання, але вперше фактично закликав Україну здатися.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top