Новини

ЄС планує припинити транзит російського газу через Україну

Австрія, Італія та Словаччина проживуть без російського газу.

Європейський Союз не зацікавлений у продовженні контракту транзиту російського газу через Україну, заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.

«Ми не зацікавлені у продовженні тристоронньої угоди про транзит газу з Росією, термін дії якої закінчується до кінця цього року», – сказала Сімсон.

За її словами, країни, які отримували газ цим транзитним маршрутом, зокрема Австрія, Італія та Словаччина, зможуть знайти альтернативні джерела постачання.

«З огляду на нашу попередню аналітику, є альтернативні рішення для постачання цим країнам, які все ще отримують частину газу через український маршрут», – сказала вона.

Європа намагається позбутися імпорту російського газу після того, як Росія скоротила постачання газу до Європи після повномасштабного вторгнення РФ до України у лютому 2022 року.

За даними S&P Global Commodity Insights, Європа отримує близько 12 млрд кубометрів газу на рік через Україну. До великої війни в Україну Росія постачала до Європи 155 млрд кубометрів газу на рік.

Аналітики стверджують, що припинення транзитної угоди через Україну може призвести до незначного підвищення цін на газ у Європі, але не завадить спільній енергетичній безпеці Європи.

Країни ЄС інвестували значні кошти у зріджений природний газ (ЗПГ) та відновлювані джерела енергії, щоб замінити постачання з Москви.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top