Експертний клуб

Forbes опублікував 37-й щорічний список мільярдерів світу

forbes

Новий лідер списку – єдиний бізнесмен, чий капітал перевищує 200 млрд дол

Падіння акцій, поранені єдинороги та зростання процентних ставок призвели до невдалого року для найбагатших людей світу. У всьому світі Forbs нарахував 2640 людей із десятизначними статками, порівняно з 2668 у минулого році. Загальна сума статків мільярдерів планети зараз становлять 12,2 трильйона доларів, що на 500 мільярдів менше в порівнянні з березнем 2022 року. Майже половина списку Forbs стала біднішою, ніж рік тому.

Найбагатшою людиною світу 2023 року за версією журналу Forbes став президент групи компаній Louis Vuitton Moet Hennessy Бернар Арно ($211 млрд).

Так, Арно потіснив із лідерської позиції рейтингу винахідника та мільярдера Ілона Маска.

Уперше громадянин Франції очолив список багатіїв світу. Бернар Арно керує LVMH, що складається з 75 модних і косметичних брендів, включно з Louis Vuitton і Sephora. За рік він збільшив свої статки на понад $50 мільярдів — до $211 мільярдів, і став єдиним бізнесменом, чий цьогорічний капітал перевищив $200 мільярдів.

Тим часом співзасновник шести компаній, зокрема Tesla і SpaceX, Ілон Маск протягом року втратив понад $20 мільярдів і посів друге місце рейтингу. Зараз його капітал оцінюють у $180 мільярдів.

На третьому місці — засновник гіганта електронної комерції Amazon Джефф Безос із капіталом $114 мільярдів.

На четвертому місці — Ларрі Еллісон є головою правління, головним технічним директором і співзасновником програмного гіганта Oracle, у якому йому належить близько 35%. Його капітал складає — 112,3 млрд.

На п’ятому місці — Уоррен Баффет ($106,4 млрд), відомий як «Оракул з Омахи», який є одним із найуспішніших інвесторів усіх часів. Керує інвестиційним конгломератом Berkshire Hathaway.

Шосту сходинку рейтингу зайняв Білл Гейтс перетворив свої статки з фірми програмного забезпечення Microsoft на диверсифіковані холдинги, включаючи інвестиції в енергетику з нульовим викидом вуглецю. Капітал складає $104 млрд.

Сьому сходинку займає Майкл Блумберг ($94,5 млрд), який став співзасновником фінансової інформаційної та медіа-компанії Bloomberg LP у 1981 році.

На восьмому місяці — найбагатша людина Мексики Карлос Слім Хелу та його родина контролюють América Móvil ($93 млрд), найбільшу латиноамериканську компанію мобільного зв’язку.

Дев’яте місце займає Мукеш Амбані ($83,4 млрд) який очолює та керує компанією Reliance Industries, яка має інтереси в нафтохімії, нафті та газі, телекомунікаціях і роздрібній торгівлі.

Десяте місце займає Стів Баллмер — колишній генеральний директор Microsoft із високою потужністю, який очолював компанію з 2000 по 2014 рік.
Зараз його капітал оцінюють у $80,7 млрд.

У рейтингу мільярдерів Forbes цього року лише п’ять українців, у яких залишилося понад мільярд доларів:

Рінат Ахметов (5,7 млрд).
Віктор Пінчук (2,1 млрд).
Вадим Новінський (1,4 млрд).
Костянтин Жеваго (1,3 млрд).
Геннадій Боголюбов (1,1 млрд).

Дивитися рейтинги мільярдерів у реальному часі.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top