Новини

Делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ

Причина — участь російської делегації, зокрема, глави МЗС РФ Сергія Лаврова

Голова МЗС України Дмитро Кулеба не прийматиме участі у зустрічі ОБСЄ на міністерському рівні у Скоп’є (Північна Македонія), яка відбудеться з 29 листопада по 1 грудня. Причина — участь російської делегації, зокрема, глави МЗС РФ Сергія Лаврова. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ», — констатував він.

При цьому, за словами Ніколенко, Україна залишається відданою принципам ОБСЄ, готова і надалі працювати із партнерами з метою відновлення поваги до Гельсінського заключного акту, зокрема на основі втілення Формули миру президента України Володимира Зеленського.

«Україна високо цінує зусилля Північної Македонії як головуючої в 2023 році держави та особисто міністра закордонних справ Буяра Османі, які продемонстрували високий професіоналізм та непохитну відданість захисту принципів та зобов’язань ОБСЄ. Ми окремо вдячні Північній Македонії за пріоритизацію питання протидії російській агресії проти України під час свого головування», — додав спікер.

Водночас, речник наголосив, що Російська Федерація послідовно руйнує ОБСЄ, зловживаючи правилом консенсусу.

«Вдаючись до шантажу та відкритих погроз, РФ систематично блокувала консенсус з ключових питань. Свавільним стало і блокування кандидатури Естонії на головування в ОБСЄ у 2024 році. Окрім цього, Росія незаконно затримала трьох українців — представників ОБСЄ, які знаходяться у в’язницях вже понад 500 днів. Росія створила екзистенційну кризу в ОБСЄ та перетворила організацію на заручника своїх примх та агресії», — наголосив Ніколенко.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top