Новини

Болгарія, Румунія й Туреччина підпишуть угоду про розмінування Чорного моря

Три чорноморських держави НАТО — планують 11 січня підписати угоду в Стамбулі

Три чорноморських держави  НАТО — Болгарія, Румунія й Туреччина планують 11 січня підписати угоду про спільне розмінування акваторії Чорного моря. Про це повідомив міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер на пресс — конференції в суботу, повідомляє TRT Haber.

Він зазначив, що відновлення миру і стабільності на Чорному морі важливо для всього світу, особливо для прибережних держав.

«У рамках «потрійної ініціативи», ініційованої під керівництвом нашої країни щодо протимінної небезпеки в Чорному морі, ми провели 3-й раунд засідання Чорноморської цільової групи з протимінної боротьби за участю делегацій Туреччини, Болгарії та Румунія, 22-23 листопада. Також плануємо провести церемонію підписання в Стамбулі 11 січня 2024 року за участю міністрів оборони трьох країн», — заявив він.

Про розмінування Чорного моря Гюлер згадав у контексті повномасштабного вторгнення Росії в Україну, наголосивши, що Анкара «ретельно, відповідально й неупереджено» виконує Конвенцію Монтрьо (регулює судноплавство через протоки Босфор і Дарданелли, які сполучають Чорне й Середземне моря).

«У межах «Тристоронньої ініціативи», започаткованої під керівництвом нашої країни проти мінної загрози в Чорному морі, 22-23 листопада ми провели третій раунд засідання Цільової групи з протимінної діяльності в Чорному морі, який приймало наше міністерство», – нагадав міністр.

Коментуючи вторгнення Росії в Україну, Гюлер підкреслив, що Туреччина «продовжує зусилля з пошуку вирішення цієї кризи з першого дня».

У контексті повномасштабної російської агресії Гюлер також висловив сподівання, що «ця війна, яка впливає на весь світ, закінчиться якомога швидше», а територіальна цілісність України буде захищена.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top