Наука та технології

WWDC 2023: Що Apple представила на презентації

Apple

Презентація iOS 17, нових AR-окулярів Apple та інших новинок

5 червня 2023 Apple провела презентацію на честь початку конференції розробників WWDC 2023. Компанія Apple оголосила про запуск нової операційної системи VisionOS, яка стане основою для довгоочікуваної гарнітури Vision Pro. Під час конференції Apple продемонструвала нову операційну систему, наголосивши на її спрямованості на просторові обчислення та безперешкодну інтеграцію цифрових елементів з реальним світом.

Перший великий анонс презентації: нові MacBook Air 15 дюймів на процесорі М2

— MacBook Air, який у компанії назвали «найкращим серед 15-дюймових моделей».
У Apple підкреслили, що 15-дюймовий MacBook Air «вдвічі швидше», ніж 15-дюймовий ноутбук, що найбільше продається, на базі Windows.
— За продуктивність ноутбука відповідає процесор Apple M2.
— Максимальний обсяг оперативної пам’яті – 24 ГБ, а вбудованого сховища – 2 ТБ.
— Час автономної роботи моделі – до 18 годин.
— Товщина пристрою – 11,5 мм.

Ціна 15-дюймового MacBook Air – від 1299 доларів. Продаж ноутбука в США розпочнеться в середині червня.

Mac Studio та чіп M2 Ultra

Другою новинкою WWDC 2023 став комп’ютер Mac Studio на основі процесора M2 і нового чіпа M2 Ultra, тут за класикою: чіп на 20% швидше М1 Ultra, на 30% краще графіка. Супер великих змін немає.

Ціна Mac Studio – від 1999 доларів.

M2 Ultra — «найпотужніший чіп, колись створений для комп’ютера», заявили в Apple.

Процесор M2 Ultra оснащений 24 ядрами та до 76 відеоядерів. Чіп включає 134 мільярди транзисторів.

Mac Pro

Apple представила професійний комп’ютер Mac Pro на базі процесора M2 Ultra.

Ціна Mac Pro — від 6999 доларів. Компанія розпочне продаж наступного тижня, а оформити попереднє замовлення можна буде вже 5 червня.

iOS 17

Apple оновила програму «Телефон», додавши можливість настроювати екран дзвінка.

Налаштування екрана дзвінка схоже на налаштування екрана блокування, повідомили в Apple.

Apple додала фільтри у пошуку iMessage та кілька інших функцій, наприклад, розшифровку аудіоповідомлень.

В iOS 17 користувачі програми iMessage зможуть автоматично надсилати іншим людям повідомлення про те, що вони успішно дісталися місця призначення.

Apple переробила стікери на iMessage, а також зробила всі емодзі стікерами. Крім того, підтримка стікерів з’явилася по всій системі, у тому числі у сторонніх програмах.

Технологія AirDrop в iOS 17 отримала підтримку функції NameDrop, яка дозволяє ділитися номером телефону, просто піднісши один пристрій до іншого. Ця опція у тому числі працює з Apple Watch.

У iOS 17 компанія Apple покращила автокорекцію у стандартній клавіатурі на iPhone. Ця опція стала краще навчатися на словах, які вводить користувач, а також точно пропонувати наступні слова для введення. Чи ця опція підтримуватиме російську мову, поки неясно.

У стандартній клавіатурі також покращили диктування.

Наприкінці 2023 року в iOS 17 з’явиться новий додаток Journal. Воно дозволить власникам iPhone вести своєрідний щоденник, використовуючи всі функції смартфона. Програма дозволить зберегти враження від поїздок або провести мозковий штурм.

У iOS 17 додадуть режим StandBy. У ньому iPhone працює в режимі очікування у горизонтальному положенні.

Apple відмовилася від слова «Привіт» у фразі «Привіт, Siri». Тепер голосовий помічник можна викликати одним словом.

У iOS 17 багато інших покращень, підкреслили в Apple.

iPadOS 17

В операційній системі для iPad покращили екран блокування і додали інтерактивні віджети, які, як вважають у Apple, зроблять домашній екран набагато функціональнішим.

Екран блокування в iPadOS 17 можна гнучко налаштовувати за аналогією з iOS.

В iPadOS 17, як і iOS 17 з’явиться можливість запускати кілька таймерів одночасно. Оголошуючи це нововведення Крейг Федериги пожартував, що «ми живемо в епоху чудес».

Програма «Здоров’я» вперше з’явиться на iPad. Всі дані синхронізуватимуться з іншими пристроями Apple.

У iPadOS 17 додали розширену підтримку для редагування PDF-файлів.

У програмі «Нотатки» з’явилася повноцінна підтримка PDF-файлів, куди їх можна вбудовувати, а потім редагувати.

У iPadOS 17 з’явилося багато інших нововведень, у тому числі покращене автокоригування з iOS 17.

macOS 14 Sonoma

Наступна версія MacOS отримала назву Sonoma. В операційній системі з’являться нові функції з iOS 17 і iPadOS 17.

Віджети в macOS 14 можна розміщувати прямо на робочому столі без обмежень. Коли користувач запускає програму, віджети будуть сірими, щоб не відволікати.

Mac під керуванням macOS 14 підтримуватиме віджети з інших пристроїв. При цьому користувачеві не доведеться встановлювати програми, щоб використовувати ці віджети.

У macOS 14 з’явиться спеціальний ігровий режим – він підтримується у будь-якій грі.
В ігровому режимі Mac підвищуватиме продуктивність в іграх, не витрачаючи ресурси комп’ютера на інші завдання.

На презентації Apple з’явився Хідео Кодзіма, який оголосив, що Death Stranding Director’s Cut вийде на Mac. Геймдизайнер повідомив, що гра працюватиме чудово.

Можливість замовити Death Stranding Director’s Cut у Mac App Store з’явиться вже 5 червня.

Хідео Кодзіма заявив, що його наступні ігри теж мають вийти на Mac.

Apple сильно покращила відеоконференції за допомогою технологій машинного навчання.

Серед іншого, користувачі Mac під керуванням macOS 14 зможуть «вирізати» себе з ролика та розташувати поверх будь-якого іншого контенту, наприклад, презентації.

У macOS 14 розробники додали профілі в Safari. Вони дозволяють створювати окремі набори вкладок, які підходять під окремі завдання.

Користувачам будуть доступні веб-програми — веб-сторінки, які можна додавати до док macOS, щоб отримувати до них швидкий доступ.

Оновлення для AirPods

На WWDC компанія Apple представила режим адаптивного звуку AirPods. У ньому навушники автоматично регулюватиме шумозаглушення та режим «прозорості» залежно від оточення.

Наприклад, якщо власник iPhone слухає музику в AirPods і до нього підійде інша людина і почне розмовляти, адаптивний режим автоматично знизить гучність у навушниках. При цьому функція не заглушатиме музику, якщо мова лише про навколишні звуки.

Адаптивний режим AirPods використовуватиме нейромережі, щоб функція поступово навчалася звичкам користувача.

tvOS

У Apple TV з’явиться покращений Пункт керування та підтримка функції FaceTime.

Власники iPhone зможуть розпочати розмову FaceTime на iPhone, а продовжити на Apple TV, при цьому використовуючи основну камеру смартфона для зйомки.

WatchOS 10

Apple представила watchOS 10 — велике оновлення операційної системи для Apple Watch.

У watchOS 10 з’явиться можливість отримувати швидкий доступ до віджетів, натиснувши на коліщатко Digital Crown. Опція буде підтримуватись на всіх циферблатах.

Apple переробила багато стандартних програм, використовуючи в них «шари» для того, щоб користувачі отримували більше інформації.

У watchOS 10 додадуть кілька циферблатів, один із яких буде зі Снупі — персонажем серії коміксів Peanuts. Він буде «реагувати» на те, чим зараз займається користувач і на погоду.

На Apple Watch стане доступний додаток для велосипедних тренувань. Воно дасть можливість власникам смарт-годинника отримувати детальну інформацію про поїздку, в тому числі з iPhone.

На карті Apple Watch під управлінням watchOS 10 почнуть відображатися додаткові іконки. Одна з них показуватиме, де останній раз був прийом GSM-сигналу. Це дозволить власнику смарт-годинника побачити, звідки йому вдасться здійснити дзвінок.

У watchOS 10 з’явиться програма «Свідомість». У ньому власники Apple Watch зможуть вибирати свій поточний стан, щоб відстежувати зміни протягом дня.
Смарт-годинник вестиме статистику на основі даних від користувача і при необхідності рекомендуватиме профілактику.

Гарнітура доповненої реальності Vision Pro

Наприкінці презентації, як «One More Thing», Apple представила власну гарнітуру доповненої реальності. Кук назвав пристрій «революційним продуктом» та «самим персональним гаджетом» в історії компанії. Apple розробляла Vision Pro протягом багатьох років і ретельно готувалася до релізу.

Користувачі Vision Pro зможуть керувати пристроєм за допомогою жестів, голосу та руху очей. Гаджет дозволить використовувати безліч програм Apple, у тому числі вже знайомих власникам iPhone та Mac. Сторонні програми теж підтримуватимуться, причому прямо на релізі.

У Vision Pro перший повноцінний 3D-інтерфейс, який розробили Apple. У компанії повідомили, що під час використання гарнітури цей інтерфейс справді відчувається реальним.

У Vision Pro можна відкривати кілька додатків, які розташовуватимуться поряд один з одним у віртуальному об’ємному просторі.

На корпусі Vision Pro є коліщатко Digital Crown, за допомогою якого, серед іншого, можна регулювати положення вікон, у тому числі по глибині у просторі.

Vision Pro не потребує контролерів. Пристрій реагує на рух рук, пальців та очей.

AR-гарнітура підтримує функцію EyeSight, яка відображає очі користувачам на корпусі, коли людина спілкується з кимось поза віртуальним простором.

Пристрій буде показувати людей, що наближаються в реальному світі, якщо вони підходять до користувача Vision Pro під час роботи.

У Apple показали кілька сценаріїв використання Vision Pro. Так, власники пристрою зможуть працювати в браузері Safari, відкриваючи безліч посилань.

Окуляри Vision Pro підтримують тривимірні об’єкти всередині віртуального простору.

Власники Vision Pro зможуть подивитись на екран свого MacBook і перенести екран ноутбука у віртуальний простір, щоб запропонувати роботу вже там.
Vision Pro підтримує пристрої введення та аксесуари.

Vision Pro підтримує основні програми та функції Apple. Наприклад, користувач може приєднатися до відеодзвінка FaceTime і провести в ній презентацію.

У Apple підкреслили, що Vision Pro – інструмент не лише для роботи, але й для розваг. Так, в окулярах можна переглядати фотографії, зокрема панорамні.

У Vision Pro можна дивитися фільми, у тому числі у 3D-форматі.

У Apple запевняють, що Vision Pro можна використовувати не лише вдома, а й, наприклад, у літаку.

Vision Pro підтримує ігри Apple Arcade. На релізі на пристрої буде доступно понад 100 ігор.

У Apple наголосили, що компанія планує активно розвивати ігровий напрямок.

Vision Pro виконаний із легких, але надійних матеріалів. Корпус можна регулювати та точно підлаштовувати під будь-яку форму голови та обличчя.

Vision Pro живиться від підключення до мережі або зовнішнього акумулятора.
Час автономної роботи Vision Pro від акумулятора – дві години. Батарея підключається до пристрою за допомогою короткого кабелю MagSafe.

Vision Pro оснащений microLED-дисплеями з роздільною здатністю 23 мільйони пікселів. У Apple запевнили, що користувачі пристрою будуть бачити «кришталево чітку картинку», з якістю вище, ніж у 4K.

Vision Pro має великий набір датчиків, включаючи LiDAR, а також 12 камер. За продуктивність пристрою відповідають процесор M2 та спеціалізований чіп R1, який обробляє дані з датчиків та камер.

Vision Pro створює деталізований цифровий аватар користувача, який можна використовувати у сотнях програм.

У Apple заявили, що наперед надали Vision Pro розробникам, тому на релізі на пристрої буде достатньо додатків та ігор. Зокрема, гарнітура підтримує інструменти розробки для двигуна Unity.

За безпеку пристрою відповідає технологія Optic ID, яка визначає власника пристрою за сітківкою ока. Біометричні дані зашифровані і не залишають пристрій, запевнили Apple.

Ціна Vision Pro — від 3499 доларів. Пристрій надійде у продаж на початку 2024 року.
Ще до старту продаж Apple відкриє у своїх фірмових магазинах демонстраційні зони, в яких бажаючі зможуть випробувати Vision Pro.

Використання visionOS знаменує собою важливу віху як Apple, так розробників. Очікується, що з виходом нової гарнітури Vision Pro розробники прагнуть створювати інноваційні програми, щоб використати весь потенціал платформи. Apple сподівається досягти широкого успіху на новому для неї ринку з революційним продуктом.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top